Nejlepší spalovače tuků mezi bylinkami a kořením

nohy-na-vaze
foto:Flickr.com/Alan Cleaver

O tom, že jídelníček moderního člověka ve vyspělých zemích není zcela v pořádku, svědčí rostoucí počty lidí postižených civilizačními chorobami. Jejich příčinou jsou často naše nesprávné dietní návyky a obezita s nimi související.

Je dobré, když si tento problém uvědomíme a odhodáme se s tím něco udělat. S nadváhou je nejlepší bojovat aktivním pohybem a vyváženým jídelníčkem s dostatečným podílem rostlinné stravy. Na trhu i v přírodě také najdeme desítky bylinek, plodů a koření s úžasným potenciálem podpořit metabolismus, navodit pocit sytosti, redukovat tělesnou hmotnost a přitom celkově zvýšit výživnou hodnotu stravy.

Tady je od A do Ž přehled těch, které v tomto směru opravdu vynikají:

1. Acai
Studie ukazují, že šťáva nebo sušený prášek z acai zlepšují schopnost efektivně hubnout. Obsažené látky blokují hromadění tuku v těle, mají obrovské antioxidační vlastnosti a dodávají energii.
více informací

2. Černý pepř
Běžně používané koření vděčí za svou pálivou chuť a zdravotní účinek alkaloidu piperin. Tato látka usnadňuje trávení a zlepšuje látkovou přeměnu tuků.

3. Fenyklová semínka
Semínka fenyklu mají digestivní účinek a pomáhají regulovat hlad. Kromě toho jsou dobrým prostředkem proti plynatosti, navíc slouží i pro detoxikaci jater.

4. Guarana
Pomalu vstřebatelný guaranin tělu dodává množství energie potřebné pro zpracování stravy a spálení tuků.
Stimuluje také nervový systém a tím brání přejídání se v důsledku stresu nebo emocionálního vypětí.
více informací

5. Hořčičná semínka
Hořčičná semínka jsou ideální složkou stravy, pokud potřebujete rychle a kvalitně spálit tučnější, zejména masitá jídla.

6. Chia semínka
Semínka chia jsou proteinovou bombou podporující nárust svalové hmoty. Zdravé svaly pak dokáží svou aktivitou spálit více cukrů i tuků. Chia také stabilizuje hladinu cukru v krvi, čímž snižuje chuť na sladké.guaranaplus-chia-2plus1

7. Chilli papričky
Papričky obsahují sloučeninu zvanou kapsaicin, která pomáhá spalovat tuky a potlačuje mlsné chutě. Aktivizuje metabolismus organismu a tělo tak spálí více kalorií.

8. Kardamom
Toto indické koření akceleruje metabolické pochody a zlepšuje schopnost těla spálit přijaté tuky.

9. Kopřiva
Listy kopřivy jsou vysoce výživné, obsahují množství antioxidačních vitaminů C a A. Výborně pomáhají k důkladnému čištění krve a spalování tuků.

10. Kurkuma
Tento žluto-oranžový kořenící prášek pomáhá snižovat tvorbu tukových tkání a zabraňuje tak zvýšení tělesné hmotnosti. Navíc působí protizánětlivě a antioxidačně.

11. Maqui
Maqui disponuje největší naměřenou antioxidační hodnotou. Pro svou schopnost tlumit hlad se používá jako doplněk dietního režimu. Podporuje také snižování hladiny cholesterolu v krvi.
více informací

12. Skořice
Skořice je jedním z nejlepších koření usnadňujících hubnutí. Pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, potlačuje pocit hladu a zrychluje odbourávání tuků.

13. Zázvor
Zázvor napomáhá pročištění orgnismu. Podporuje odstraňování zbytků stravy z trávícího systému , tím zabraňuje ukládání tuků a přibývání na váze.

14. Ženšen
Ženšen je znám schopností zlepšovat energetickou rovnováhu těla. Reguluje hladinu cukru v krvi, podněcuje metabolismus, odbourávání škodlivin a vylučování tekutin.
více informací

Štítky , , , , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.