Nejlepší spalovače tuků mezi bylinkami a kořením

nohy-na-vaze

O tom, že jídelníček moderního člověka ve vyspělých zemích není zcela v pořádku, svědčí rostoucí počty lidí postižených civilizačními chorobami. Jejich příčinou jsou často naše nesprávné dietní návyky a obezita s nimi související.

Je dobré, když si tento problém uvědomíme a odhodáme se s tím něco udělat. S nadváhou je nejlepší bojovat aktivním pohybem a vyváženým jídelníčkem s dostatečným podílem rostlinné stravy. Na trhu i v přírodě také najdeme desítky bylinek, plodů a koření s úžasným potenciálem podpořit metabolismus, navodit pocit sytosti, redukovat tělesnou hmotnost a přitom celkově zvýšit výživovou hodnotu stravy.

14 x bylinné spalovače tuků

1. Acai

Studie ukazují, že šťáva nebo sušený prášek z acai zlepšují schopnost efektivně hubnout. Obsažené látky blokují hromadění tuku v těle, mají obrovské antioxidační vlastnosti a dodávají energii.
více informací

2. Černý pepř

Běžně používané koření vděčí za svou pálivou chuť a zdravotní účinek alkaloidu piperin. Tato látka usnadňuje trávení a zlepšuje látkovou přeměnu tuků.

3. Fenyklová semínka

Semínka fenyklu mají digestivní účinek a pomáhají regulovat hlad. Kromě toho jsou dobrým prostředkem proti plynatosti, navíc slouží i pro detoxikaci jater.

4. Guarana

Pomalu vstřebatelný guaranin tělu dodává množství energie potřebné pro zpracování stravy a spálení tuků.
Stimuluje také nervový systém a tím brání přejídání se v důsledku stresu nebo emocionálního vypětí.
více informací

5. Hořčičná semínka

Hořčičná semínka jsou ideální složkou stravy, pokud potřebujete rychle a kvalitně spálit tučnější, zejména masitá jídla.

6. Chia semínka

Semínka chia jsou proteinovou bombou podporující nárust svalové hmoty. Zdravé svaly pak dokáží svou aktivitou spálit více cukrů i tuků. Chia také stabilizuje hladinu cukru v krvi, čímž snižuje chuť na sladké.

7. Chilli papričky

Papričky obsahují sloučeninu zvanou kapsaicin, která pomáhá spalovat tuky a potlačuje mlsné chutě. Aktivizuje metabolismus organismu a tělo tak spálí více kalorií.

8. Kardamom

Toto indické koření akceleruje metabolické pochody a zlepšuje schopnost těla spálit přijaté tuky.

9. Kopřiva

Listy kopřivy jsou vysoce výživné, obsahují množství antioxidačních vitaminů C a A. Výborně pomáhají k důkladnému čištění krve a spalování tuků.

10. Kurkuma

Tento žluto-oranžový kořenící prášek pomáhá snižovat tvorbu tukových tkání a zabraňuje tak zvýšení tělesné hmotnosti. Navíc působí protizánětlivě a antioxidačně.

11. Maqui

Maqui disponuje největší naměřenou antioxidační hodnotou. Pro svou schopnost tlumit hlad se používá jako doplněk dietního režimu. Podporuje také snižování hladiny cholesterolu v krvi.

12. Skořice

Skořice je jedním z nejlepších koření usnadňujících hubnutí. Pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, potlačuje pocit hladu a zrychluje odbourávání tuků.

13. Zázvor

Zázvor napomáhá pročištění orgnismu. Podporuje odstraňování zbytků stravy z trávícího systému , tím zabraňuje ukládání tuků a přibývání na váze.

14. Ženšen

Ženšen je znám schopností zlepšovat energetickou rovnováhu těla. Reguluje hladinu cukru v krvi, podněcuje metabolismus, odbourávání škodlivin a vylučování tekutin.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat