Guarana – energie a zdraví každý den

guarana-plody
foto:Flickr.com/A C Moraes

infografika-guarana

 

Guarana je popínavá rostlina rostoucí převážně v Brazílii, jejíž semena jsou po staletí využívána domorodými obyvateli jako přírodní všelék. Největším benefitem guarany jsou povzbuzující účinky, nicméně komplex obsažených látek zaručuje působení na celou řadu tělesných fukcí a také na psychiku.

Stimulační potenciál guarany je často spojován s vysokým podílem kofeinu. Na rozdíl od kávy však brazilský poklad poskytuje synergický efekt analogu kofeinu guaraninu a dalších důležitých složek – theobrominu, theofylinu, tříslovin, pryskyřice a olejů. Nástup účinků guarany je oproti kávě pomalejší, celkově však trvá několikanásobně déle a nenastává prudký pokles působení následovaný útlumem.

Guarana dodává tělu energii, stimuluje mozek k vyššímu výkonu, působí proti stresu a navozuje lepší náladu, chrání buňky před oxidačním stresem, posiluje zdraví srdce, detoxikuje tělo, zlepšuje trávení,usnadňuje hubnutí, působí protizánětlivě, tlumí bolest, mírní menstruační a premenstruační obtíže a povzbuzuje sexuální apetit.

NENÍ GUARANA JAKO GUARANA
Guarana bývá uváděna jako součást receptur nejrůznějších energetických nápojů a povzbuzujících pilulek. Často však u nich jde pouze o zanedbatelné množství, případně o použití extraktu z guarany. Výrobci naopak nešetří na syntetizovaném kofeinu, cukru, barvivech, aromatech a konzervantech.

Pokud chcete poznat účinky přírodní guarany, vybírejte čistý guaranový prášek nebo tablety GUARANAPLUS s minimem pojiv bez zbytečné chemie. Příroda již vše namíchala v optimálním poměru.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.