Zvěrokruh a bylinky: Býk

zverokruh-byk
koláž:Bylinkydnes.cz

Společnými rysy lidí ve znamení Býka jsou názorová pevnost, praktičnost, extrémní odhodlání a síla vůle. Jsou fyzicky zdatní, ale trpí některými neduhy. Bylinky jim pomáhají se s nimi snadno vyrovnat.

Charakteristika
Přirozená síla a nadbytek energie u Býka podtrhují jeho neústupnou až tvrdohlavou povahu. Vrhá se do věcí naplno, naštěstí stále „stojí nohama na zemi“, na svém živlu, což není při výrazném temperamentu na škodu. Praktické uvažování a počínání pomáhá Býkům dosáhnout vždy velmi dobrých pracovních i životních výsledků a prošlapává jim jednodušší cesty k jejich cílům.

Býk a vztahy
Býk je velmi zodpovědné znamení, které Vám poskytne porozumění, trpělivost a díky své zodpovědnosti i kvalitní zázemí. Minusem jsou jejich sklony k přivlastňování si protějšku. Pozor tedy na flirtování s jinými lidmi či nevěru, kterou Býk nikdy neodpouští. Ve vztazích jsou pro Býky ideálním protějškem Panna, Rak nebo jiný Býk.

Býk a zdraví
Býk je znamení, které má od přírody oslabenou imunitu. K tomu většina Býků zanedbává prevenci, kterou mu okolí stále připomíná. Proto je často nachlazený, trpí na rýmu a kašel. V největší míře Býky zasahují nemoci v oblasti krku – angíny, uzliny, mandle, hlasivky. Mohou mít také obtíže s krční páteří a šíjí. Vážnější choroby Býka postihnou velmi výjimečně. Kombinace somatických dispozic a sklonů k fyzické lenosti bývá u Býků příčinou nadváhybanner-exotic-herbs-728X90

Bylinky vhodné pro Býka
acai, citrusové plody, echinacea, hlíva ústřičná, maqui, rakytník, šípek, vilkakora, ženšen


BARVA: modrá, růžová, oranžová

ŽIVEL: země

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Venuše

Close