Slyšeli jste někdy o rostlině zvané Kotvičník? My vám prozradíme všechny potřebné informace. Od výskytu, účinku na člověka, jak se pěstuje a jak ho využít ve svůj prospěch.
V oblastech svého přirozeného výskytu je graviola užívána jako zdroj chutného ovoce i pro léčbu mnoha neduhů. Sehnat čerstvé plody je u nás nemožné, mimořádnou léčivou sílu mají ale také její listy.
Vitamín E je nejdůležitějším biologicky působícím antioxidantem. Pokud ho tělu dodáváme dostatek, chrání je před poškozením buněčných stěn, brzdí stárnutí a je prokazatelnou prevencí proti rakovině.
Všechno zlé je k něčemu dobré. Za to, že se k nám rozšířilo pěstování pohanky, vděčíme středověkým nájezdům Tatarů , při kterých se dostala do Evropy. A podle pohanských hord dostala i české jméno.
Nechcete-li k stáru rozšířit řady kardiaků polykajících pro přežití denně hromadu léků, myslete zavčasu na prevenci. Není to až tak složité. Ke zdravému srdíčku pomohou i některé potraviny a nápoje.
Vláknina reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, pomáhá předcházet rakovině tlustého střeva a tvorbě hemoroidů. Je nezbytnou složkou stravy, kterou bychom si měli dopřát v potřebném množství.