Zvěrokruh a bylinky: Vodnář

koláž:BylinkyDnes.cz

Vodnáři jsou ve zvěrokruhu symbolem touhy po svobodě a pokroku. Díky své činorodosti se udržují ve skvělé formě. Jsou vzdušným znamením, takže hodně neduhů vyléčí pobytem na čerstvém vzduchu.

Charakteristika
Vodnář má rád společnost a spoustu dobrých lidí kolem sebe. Zápornou vlastností je jeho naivita. Často se spálí a těžko se pak zotavuje. Vodnáři mívají neobvyklý životní styl a rádi vynikají z davu a přijímají nové výzvy. Ale pro své specifické a často odlišné chování bývají okolím nepochopeni.

Vodnář a vztahy
S navazováním partnerských vztahů jsou Vodnáři až moc opatrní. Rádi se dlouho jen kamarádí, než dají lásku najevo. To jim může být překážkou při hledání lásky. Nikoho totiž nebaví čekat, než se Vodnář rozhoupe a oddá lásce.

Vodnář a zdraví
Vodnář je velmi energické znamení. Netrpí vrozenými chorobami, ale kvůli jeho stálé aktivitě mnohdy příliš zatěžuje své nohy – kotníky, holeně, lýtka, kolena, což se občas projevuje otoky, u žen Vodnářek se často vyskytují křečové žíly. Stres a přepracovanost mohou Vodnářům přivolávat vysoký krevní tlak.

Bylinky vhodné pro Vodnáře
bříza, pampeliška, chlorella, červená řepa, chia semínka


BARVA: bílá, modrá, fialová

ŽIVEL: vzduch

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Uran

Close