Bylinky, které uleví při migréně

bolest hlavy
foto:Flickr.com/Shane Adams

Migréna je chronická nemoc, která obtěžuje život až 10% populace. Jedná se o bolest hlavy, kterou mohou doprovázet i další zdravotní obtíže – nevolnost, zvracení, zvýšená citlivost na světlo či zvuk. Tato choroba se dá zahnat různými medikamenty s různou mírou účinku. Určité léky po čase přestanou působit, protože si na ně tělo při časté konzumaci navykne, a musíte zvyšovat dávky. Častou konzumací léků ve větším množství pak zatěžujete zejména játra a další důležité orgány. Je tedy lepší zvolit přírodní cestu léčení bylinkami, než si ničit zdraví chemikáliemi.

Představíme vám 3 bylinky, které byly objeveny v dobách, kdy ještě chemická léčiva neexistovala a účinně léčí migrénu dodnes.

KOPRETINA ŘIMBABA (Tanacetum parthenium)
Je trvalá bylinka s domovinou v Euroasii, hlavně na Balkánském poloostrově a Kavkazu, ale dnes roste téměř po celém světě. Kopretina je specialistou proti bolestem, a to zejména hlavy, žaludku, zubů, štípnutí hmyzu, menstruačním bolestem. Kromě bolestí se kopretina užívá také při alergiích, astmatu, lupénce a nevolnostech. Tato bylinka nejen, že dokáže migrény zastavit, ale také podle mnohých výzkumů dokáže být prevencí, aby vás migréna vůbec nepostihla. Je dobré ji užívat pravidelně a předcházet tak bolestem, které nám působí obtíže v běžném životě.

ZÁZVOR (Zingiber)
Jedná se o tropickou bylinku pocházející z Asie. Zázvor je nedílnou součástí indické a čínské kuchyně, ale významnou roli hraje i v léčitelství. Tato rostlina vás rozhodně zahřeje a při nachlazení působí proti kašli, horečce, bolesti v krku, dále pak proti zvracení a průjmu. Uleví také bolavým svalům a kloubům. Je dlouhodobě užíván jako lék proti migréně a obtížím doprovázejících migrény – nevolnosti, zvracení. Nejlepší volbou je zázvorový čaj nastrouhaný z čerstvého kořene, který se nejrychleji dostane do celého organismu, a účinky pocítíte téměř ihned.

VRBA BÍLÁ (Salix alba)
Tento opadavý strom roste téměř po celé Evropě. Zasloužil si přezdívku „nesmrtelný strom“ a to díky schopnosti vyrůst i z ořezaných či prořezaných stromů. Vrba má protizánětlivé, antirevmatické a analgetické schopnosti. Používána je při artritidě, revmatismu, rýmě i na odřeniny, vředy a popáleniny. Snižuje časté záchvaty migrény, jejich intenzitu i délku. Úlevu přináší i při bolestech zad, což mnohdy s bolestí hlavy úzce souvisí.
Doporučuje se i kombinace kopretiny s vrbou. Ty společně působí synergicky a zaženou nejen migrény, ale i spoustu dalších bolestí a neduhů.

Z dalších bylin stojí za zmínku třeba levandule, kozlík, rozmarýn nebo řebříček, dobré výsledky v léčbě vykazují také exotické vilkakora a guarana. Guarana tlumí nejen migrény, ale i další negativní symptomy, které trápí ženy při PMS (Premenstruační syndrom). Brazilské ženy na ni nedají dopustit.

Bylinky mohou působit na každého trochu jinak. Je tedy dobré vyzkoušet, co vám nejlépe sedí a určitě si najdete svého favorita. S migrénami a bolestmi hlavy si pak už nebudete muset lámat hlavu.

 

Štítky , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.