Zvěrokruh a bylinky: Blíženci

zverokruh-blizenci
koláž:Bylinkydnes.cz

Charakteristika
Blíženci jsou velmi bystré a vnímavé znamení, chtějí být vždy tam, kde se děje něco zajímavého, nového či neobvyklého. Takže vás pak nepřekvapí, že mají přehled o aktuálním dění a dokáží včasnou reakcí vyřešit i svízelné situace. Jsou tvůrčí a nápadití, teorie a konstatování jde však Blížencům lépe než uskutečňování.

Blíženci a vztahy
Díky rozsáhlé fantazii a radosti z přijímání nových výzev jsou Blíženci velmi dobrými milenci. U svého protějšku hledají humor, odvahu a stálost. Ve vášnivých hrátkách se dokáží sladit se Lvem i Štírem. Pro dlouhodobý vztah jsou Blížencům ideálním protějškem Váhy, Vodnáři nebo jiní Blíženci.

Blíženci a zdraví
Blížence nejčastěji postihují poruchy v oblasti hrudníku. Počínaje onemocněním průdušek přes dýchací cesty i plíce. Mají zvýšené sklony k alergiím, astmatu a kašli. Občas je postihuje i bolest celého hrudníku a žeber. Měli by dbát na své zásobování dostatkem čerstvého vzduchu, časté výlety do hor a k moři jsou to nejlepší, co pro své zdraví může Blíženec učinit. Blíženci mají sklony k nervozitě a podrážděnosti, žijí často ve velkém shonu. Měli by si udělat čas na dostatečnou relaxaci a omezit pití kávy, kterou se nezřídka ve velké míře dopují. Zklidnit se jim pomohou bylinkové čaje nebo mlsání kakaových bobů.

guaranaplus-kakaove-boby

Bylinky vhodné pro Blížence
měsíček, divizna velkokvětá, ašvaganda, jitrocel, lípa, černý bez, třezalka


BARVA: zelená, žlutá, hnědá

ŽIVEL: vzduch

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Merkur

Štítky , , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.