Search
Close this search box.

Zvěrokruh a bylinky: Blíženci

Zdroj: Freepik.com

Charakteristika

Blíženci jsou velmi bystré a vnímavé znamení, chtějí být vždy tam, kde se děje něco zajímavého, nového či neobvyklého. Takže vás pak nepřekvapí, že mají přehled o aktuálním dění a dokáží včasnou reakcí vyřešit i svízelné situace. Jsou tvůrčí a nápadití, teorie a konstatování jde však Blížencům lépe než uskutečňování.

Blíženci a vztahy

Díky rozsáhlé fantazii a radosti z přijímání nových výzev jsou Blíženci velmi dobrými milenci. U svého protějšku hledají humor, odvahu a stálost. Ve vášnivých hrátkách se dokáží sladit se Lvem i Štírem. Pro dlouhodobý vztah jsou ideálními protějšky Váhy, Vodnáři nebo jiní Blíženci.

Blíženci a zdraví

Blížence nejčastěji postihují poruchy v oblasti hrudníku. Počínaje onemocněním průdušek přes dýchací cesty i plíce. Mají zvýšené sklony k alergiím, astmatu a kašli. Občas je postihuje i bolest celého hrudníku a žeber. Měli by dbát na své zásobování dostatkem čerstvého vzduchu, časté výlety do hor a k moři jsou to nejlepší, co pro své zdraví může Blíženec učinit. Blíženci mají sklony k nervozitě a podrážděnosti, žijí často ve velkém shonu. Měli by si udělat čas na dostatečnou relaxaci a omezit pití kávy, kterou se nezřídka ve velké míře dopují. Zklidnit se jim pomohou bylinkové čaje nebo mlsání kakaových bobů.

Bylinky vhodné pro Blížence

měsíček, divizna velkokvětá, ašvaganda, jitrocel, lípa, černý bez, třezalka

BARVA: zelená, žlutá, hnědá

ŽIVEL: vzduch

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Merkur

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám