ŠTÍTEK průdušky
divizna

Co léčí divukrásná divizna

Horké léto s nedostatkem vláhy mnoha bylinkám nesedí. Ale impozantním svícnovitým diviznám toto počasí svědčí. Celé se rozsvítí žlutými květy, které jsou tradičním léčivem na respirační onemocnění.

bobkovy-list

Bobkový list – vznešené koření

S vavřínem vznešeným je spojena dlouhá a slavná historie. Vavřínový věnec je symbolem vítězství a úspěchu. Jako koření má nezastupitelné místo v evropských kuchyních a pomáhá také od řady obtíží.

zverokruh-blizenci

Zvěrokruh a bylinky: Blíženci

Blíženci jsou velmi aktivní a zvídaví jedinci. Obvykle překypují energií a vitalitou. Jsou pod vlivem planety Merkur, která je spojována s vlivem na dýchání, mozek a nervový systém.

kren-selsky

Kořen křenu podpoří zdravý kořínek

Silně pikantní chuť křenu máme spojenu s horkým ovárkem nebo s křenovou smetanovou omáčkou. Kromě toho, že výjimečně chutná, dokáže zatočit s infekty, bolestmi svalů nebo nechutenstvím.

hrebicek

Hřebíček uleví bolavým zubům

Hřebíček je první pomocí při bolestech zubů dříve než navštívíte lékaře. Měl by být součástí každé kuchyně, protože jde o výborné koření s léčivým potenciálem.

lzice-medu

Zlatavý med nad zlato

Med je vynikající dochucovadlo, ale také výtečný posilující a antibakteriální prostředek, který by neměl chybět v žádné kuchyni.

Close