Jahodové smoothie s ovesnými vločkami a macou

Zdroj: Freepik.com

Jahodové smoothie je v podstatě mixovaný nápoj, jehož hlavní ingrediencí jsou různé druhy ovoce či zeleniny. V tomto receptu jsou samozřejmě jahody. Jde o stále populárnější součást zdravého jídelníčku. Výhodou je rychlá a jednoduchá příprava, ke které potřebujete pouze mixér, a především šetrný postup zpracování zastudena, který zaručuje uchování důležitých výživných látek.

Receptů najdete tisíce, ale fantazii a kuchařské invenci se žádné meze nekladou, záleží pouze na vaší chuti. Pokud máte rádi jahody a ovesné vločky, vyzkoušejte výživné snídaňové smoothie z těchto ingrediencí obohacené o léčivé účinky peruánské bylinky maca.

Ingredience:

  • 1 hrnek zmražených jahod
  • 1/2 hrnku ovesných vloček
  • 1 středně zralý banán
  • 4 lžičky prášku Maca
  • 1 lžíce třtinové šťávy Panela
  • 1 hrnek mandlového mléka
  • 1 kelímek probiotického jogurtu
  • 4 čerstvé jahody a máta na dozdobení

Příprava:

V mixéru nejdříve co nejdokonaleji rozmělněte suché ovesné vločky. Pak přilijte mandlové mléko a ještě chvíli mixujte. Přidejte zmražené jahody, na silnější kolečka nakrájený oloupaný banán, macu, ztuhlou třtinovou šťávu a jogurt. Pokračujte v mixování, dokud nedocílíte hladké konzistence. Servírujte ozdobené čerstvými jahodami a lístky máty.

Jahodové smoothie s vločkami a macou je perfektní zdravou snídaní, která po ránu nadopuje tělo spoustou energie. Ovoce je zdrojem potřebných vitamínů, vločky v kombinaci s banánem a jogurtem příznivě upraví trávení a maca pomůže posílit imunitu a celkově harmonizuje organismus.

Tip: Navštivte naši online kuchařku a vyberte si z dalších receptů na zdravé nápoje i smoothie nebo si připravte low carb smoothie aneb inspirace nikdy není dost.

Zdroj: zde

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat