Search
Close this search box.

Zvěrokruh a bylinky: Rak

Zdroj: Freepik.com

Charakteristika

Hlavní charakteristikou Raků je citlivost. Dokáží soucítit s okolím, zejména se svou rodinou a blízkými. Jejich empatie jim dává schopnost pomáhat lidem kolem sebe. Občas se však starají až moc o ostatní a z toho mohou být vyčerpaní. Rak by si měl nejdříve uspořádat své věci, až pak pomáhat ostatním.

Rak a vztahy

Ve vztahu by se Rak rozdal. Potěší svůj protějšek romantikou, náklonností, pozorností a péčí. Raci by si však měli dát na přehnanou péči pozor, aby svůj protějšek stálým opatrováním po čase spíš neodpudili. Ve vztahu se nejlépe doplňují s vodními znameními – Rybami, Štíry, případně s partnery narozenými také ve znamení Raka.

Rak a zdraví

Přecitlivělost a stálé dumání mohou Rakům přivodit starosti, stres až deprese. Často tyto problémy řeší přejídáním, se kterým pak ruku v ruce přicházejí žaludeční vředy, trápení s trávicím ústrojím, bolesti žlučníku a žlučníkové kameny. Raci by měli věnovat velkou pozornost spánku a relaxaci, to je pro ně zásadní krok k pevnému zdraví a klidnému žití. A pro podporu svého psychického zdraví a zvýšení odolnosti vůči stresu důvěřovat bylinkám s adaptogenním účinkem.

Bylinky vhodné pro Raka

ašvaganda, lékořice, ženšen, mateřídouška, meduňka, třezalka

BARVA: fialová, zelená

ŽIVEL: voda

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Měsíc

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám