Zvěrokruh a bylinky: Rak

zverokruh-rak
koláž:BylinkyDnes.cz

Raci jsou ovlivňováni fázemi jejich vládnoucí planety Měsíce. Podléhají výkyvům nálad, což se negativně odráží na zdravotním stavu. Použitím vhodných bylinek však mohou svou psychiku stabilizovat.

Charakteristika
Hlavní charakteristikou Raků je citlivost. Dokáží soucítit s okolím, zejména se svou rodinou a blízkými. Jejich empatie jim dává schopnost pomáhat lidem kolem sebe. Občas se však starají až moc o ostatní a z toho mohou být vyčerpaní. Rak by si měl nejdřív uspořádat své věci, až pak pomáhat ostatním.

Rak a vztahy
Ve vztahu by se Rak rozdal. Potěší svůj protějšek romantikou, náklonností, pozorností a péčí. Raci by si však měli dat na přehnanou péči pozor, aby svůj protějšek stálým opatrováním po čase spíš neodpudili. Ve vztahu se nejlépe doplňují s vodními znameními – Rybami, Štíry, případně s partnery narozenými taktéž ve znamení Raka.

Rak a zdraví
Přecitlivělost a stálé dumání mohou Rakům přivodit starosti, stres až deprese. Často tyto problémy řeší přejídáním , s nímž pak  ruku v ruce přicházejí žaludečními vředy, trápením s trávicím ústrojím, bolestmi žlučníku a žlučníkovými kameny. Raci by měli věnovat velkou pozornost spánku a relaxaci, to je pro ně zásadní krok k pevnému zdraví a klidnému žití. A pro podporu svého psychického zdraví a zvýšení odolnosti vůči stresu důvěřovat bylinkám s adaptogenním účinkem.

guaranaplus-zensen

Bylinky vhodné pro Raka

ašvaganda, lékořice , ženšen, mateřídouška, meduňka, třezalka


BARVA: fialová, zelená

ŽIVEL: voda

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Měsíc