4 bylinky pro imunitu a dlouhé podzimní večery

imunita na podzim čaj

Pomalu, ale jistě začalo babí léto a večery jsou studenější než dřív. Teplotní výkyvy v průběhu dne dávají hodně zabrat naší imunitě, a pokud nechceme být nachlazení nebo dokonce skončit doma s chřipkou a užít si poslední teplé dny, tak je potřeba imunitě trochu pomoct.

Rakytník

O této bylince se začíná čím dál víc mluvit. Obsahuje obrovské množství vitamínu C a antioxidanty, které vaší imunitě pomohou vytvořit pomyslný štít pro náš organismus. Rakytník se dá konzumovat ve formě sirupu, který vůbec nechutná špatně nebo jako čaj. Vhodné podávat i dětem.

Goji

Goji neboli kustovnice čínská je dalším skvělým pomocníkem proti oslabení organismu. Obsahuje nejen vitamín C, ale také vitamíny E a B, velké množství stopových prvků a aminokyseliny. Má nejen antioxidační, ale také detoxikační účinky. Prodává se v sušené formě, kdy se dá přidávat do snídaňových kaší nebo opět vyluhovat čaj.

Kotvičník

No, co si budeme povídat – víte, proč se víc dětí rodí na jaře a v létě? Protože se lidi na podzim a v zimě víc tulí (a nejen to)!  Potřebujete zvýšit chuť na sex? Vyzkoušejte Kotvičník, který má prokazatelný účinek na erektilní vlastnosti. Zároveň se nemusíte bát o své zdraví, protože snižuje hladinu cholesterolu. Jednoduché polykání vám usnadní balení v kapslích.

kotvičník

Ženšen

Dokáže vám pomoct s psychickou i fyzickou rovnováhou a nastartovat vaši obranyschopnost. Často se využívá také ke zvýšení energie proti únavě (přestože neobsahuje kofein). Ženšen zároveň působí proti stresu, což se bude v předvánočním období určitě hodit. Požívá se extrakt ze sušeného kořene a dá se koupit v prášku nebo kapslích.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.