Co znamená slovo bioaktivní u doplňků stravy?

Zdroj: Freepik.com

Podzim je tady, co to znamená? Zejména to, že teploty klesnou pod 10 stupňů Celsia a nám začne „téct“ z nosu, což není příliš příjemné. Jak se s tímto stavem vypořádat a jak mu předejít? Poměrně jednoduše, stačí, když budete jíst ovoce a zeleninu, z nich si tělo vezme vitamíny pro posílení imunity. Nemáte-li na to čas, můžete zkusit bioaktivní doplňky stravy, o kterých se v tomto článku budeme bavit.

Co je to doplněk stravy?

Doplňky stravy jsou přípravky, které nám suplují nějakou potravinu, kterou z jakéhokoliv důvodu nemůžeme jíst nebo bychom jí museli pozřít velké množství. Tyto náhrady užíváme z toho důvodu, že obsahují například vitamíny, minerály a další látky. Výsledkem užívání doplňků je dostatek živin, energie a celkově příznivý účinek na lidské tělo.

Bioaktivní…

V poslední době se začalo v různém kontextu objevovat slovo bioaktivní. Vidět ho můžeme na doplňcích stravy nebo pleťových krémech. Co to ale vlastně znamená a odkud se vzalo? Bioaktivní látka je taková, která přináší lidskému tělu preventivní nebo částečně léčebný účinek. Tyto látky pocházejí z rostlin a mořských řas, které jsou pro mnohé součástí jídelníčků. Léčebné účinky získávají díky bohatému nasycení minerálními látkami. Když opustím doplňky stravy, mohu zmínit onu přírodní kosmetiku, na které lze bioaktivní účinek kolagenu vysvětlit, projevuje se zrychlením a zlepšením regeneračních schopností organismu. V souvislosti s kosmetikou se jedná zejména o hojivé a regenerační účinky jednotlivých složek.

Další vlastností bioaktivní látky

Kromě výše popsaných výhod se bioaktivní látky vyznačují výraznými antioxidačními účinky. Antioxidant je látka, která omezuje aktivitu kyslíkových radikálů, a tím zabraňuje oxidaci v organismu. Nejčastěji se jedná o vitamíny, které pocházejí z rostliny, ovoce nebo zeleniny.

Bioaktivní kosmetika

Nyní již víme, že když objevíme cokoliv, na čem je napsáno slovo bioaktivní, lze usuzovat, že je to produkt se složkami přírodního původu, který má antioxidační účinky, a navíc bude podporovat regenerační účinky pokožky. V kontextu s kosmetikou lze hovořit o bioaktivním kolagenu Qi Collagen – nahradí ten, který přirozeně ztrácíte s věkem. V praxi to vypadá následovně, po aplikaci bioaktivního krému dochází k prostupu samotného kolagenu pokožkou a ke sloučení s lidskou bílkovinou. Tímto nastartuje tvorbu vlastního kolagenu. Díky svým vlastnostem se aktivní kolagen osvědčil v případě, kdy potřebujeme „aplikovat“ léčivou látku přímo tam, kde je potřebná.

Po použití bioaktivní kosmetiky je pleť opět omlazená, tedy svěží, bez vrásek a zvláčněná. Proč tomu tak je? Kolagen totiž obnovil její přirozenou pružnost a došlo ke stažení rozšířených pórů a změně pigmentace. Krémy jsou vhodné i pro alergiky, což je důležitá poznámka.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat