Co znamená slovo bioaktivní u doplňků stravy?

 

Podzim je tady, co to znamená? Zejména to, že teploty klesnou pod 10 stupňů Celsia a nám začne “téct” z nosu, což není příliš příjemné. Jak se s tímto stavem vypořádat nebo spíše jak mu předejít? Poměrně jednoduše, stačí, když budete jíst ovoce a zeleninu z nichž si tělo vezme vitamíny pro posílení imunity. Nemáte-li čas na to čas, můžete zkusit bioaktivní doplňky stravy o kterých se v tomto článku budeme bavit.

 

Co je to doplněk stravy?

Doplňky jsou přípravky, které nám suplují nějakou potravinu, kterou z jakéhokoliv důvodu nemůžeme jíst nebo bychom ji museli pozřít velké množství. Tyto náhrady užíváme z toho důvodu, že obsahují například vitamíny, minerály a další látky. Výsledkem užívání doplňků je dostatek živin, energie a celkově příznivý účinek na lidské tělo.

Bioaktivní…

V poslední době se začalo v různém kontextu objevovat slovo bioaktivní. Vidět jej můžeme na doplňcích stravy nebo pleťových krémech. Co to ale vlastně znamená a odkud se vzalo? Bioaktivní látka je taková, která přináší lidskému tělu preventivní nebo částečně léčebný účinek. Tyto látky pocházejí z rostlin a mořských řas, které jsou pro mnohé součástí jídelníčků. Léčebné účinky získávají díky bohatému nasycení minerálními látkami. Když opustím doplňky stravy, mohu zmínit onu kosmetiku na které lze bioaktivní účinek kolagenu vysvětlit, projevuje se zrychlením a zlepšením regeneračních schopností organismu. V souvislosti s kosmetikou se jedná zejména o hojivé a regenerační účinky jednotlivých složek.

Další vlastností bioaktivní látky

Kromě výše popsaných výhod se bioaktivní látky vyznačují výraznými antioxidačními účinky. Antioxidant je látka, která omezuje aktivitu kyslíkových radikálů a tím zabraňuje oxidaci v organismu. Nejčastěji se jedná o vitamíny, pocházející z rostliny, ovoce nebo zeleniny.

Bioaktivní kosmetika

Nyní již víme, že když objevíme cokoliv, na čem je napsáno slovo bioaktivní, lze usuzovat že je to produkt se složkami přírodního původu, který má antioxidační účinky, a navíc bude podporovat regenerační účinky pokožky. V kontextu s kosmetikou lze hovořit o bioaktivním kolagenu, který nahradí ten, který přirozeně ztrácíte s věkem. V praxi to vypadá následovně, po aplikaci bioaktivního krému dochází k prostupu samotného kolagenu pokožkou a ke sloučení s lidskou bílkovinou. Tímto nastartuje tvorbu vlastního kolagenu. Díky svým vlastnostem se aktivní kolagen osvědčil v případě, kdy potřebujeme “aplikovat” léčivou látku přímo tam, kde je potřebná.

Po použití bioaktivní kosmetiky je pleť opět omlazená, tedy svěží, bez vrásek a zvláčněná. Proč tomu tak je? Kolagen totiž obnovil její přirozenou pružnost a došlo ke stažení rozšířených pórů a změně pigmentace. Krémy jsou v hodné i pro alergiky, což je důležitá poznámka.

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.