K léčení nespavosti není třeba návštěva doktora

Sušená levandule

Přerušovaný nebo nekvalitní spánek není v dnešní době nic neobvyklého. Chodíme spát pozdě, vstáváme brzy a náš styl života také spánku moc nepomáhá. K vyřešení tohoto problému ale není potřeba neustále navštěvovat lékaře. Zkuste si napřed pomoci sami malou změnou životního stylu.

Nespavost je nepříjemná záležitost. Není ale žádný důvod proto, abyste hned museli polykat kvanta různých prášků na spaní a za cenu možná lepšího spánku si potenciálně přivodili další problémy. Navíc takové prášky se nedají užívat dlouhodobě a tím pádem byste se velmi rychle mohli dostat zpátky na začátek. Na nespavost ale naštěstí existuje hned několik přírodních léků, které můžete užívat bez předpisu a dlouhodobě. Už jste zkusili sílu bylinek?

Přírodní léky na nespavost mají hned několik výhod. Důležité je zmínit určitě alespoň jejich nenávykovost, která je v rozhodování mezi přírodní a chemickou cestou zásadní. S bylinkami se také zbavíte naprosté většiny vedlejších účinků. Každý organismus ale reaguje na bylinky jinak.

Není žádné tajemství, že na léčbu nespavosti je skvělá meduňka lékařská. Určitě už jste někdy měli meduňkový čaj, který je kombinaci s medem a třeba i citrónem snad nejlepší nápoj na uklidnění. Co je ale méně známé je to, že meduňku můžete použít také jako přídavek do koupele. Vonné koupele s různými příměsemi a esenciálními oleji také patří mezi způsoby moderní léčby nespavosti.

Další bylinka, která je už stálicí mezi čaji proti nespavosti je kozlík lékařský. Čaj ale není jediný způsob, jak můžete sílu kozlíku využít. V lékárně seženete i kapky. Ty se užívají vypitím maximálně 20 kapek ve sklenici vody. Kozlík ale patří mezi byliny, které by se neměly užívat neustále. Doporučená maximální nepřetržitá doba užívání je tři týdny.

V léčbě nespavosti je zahrnuta také aromaterapie. V tomto případě je velmi oblíbená levandule, která svou jemnou vůní uspí kohokoliv. Její výhoda spočívá v různých způsobech využití. Prodává se ve spreji, jehož obsahem můžete postříkat povlečení, abyste si vůni mohli užít těsně před spaním. Sušenou levanduli zase můžete nadrtit do čajového sáčku a nechat ji provonět celý pokoj. Jako bonus je levandule spolehlivý pomocník při odhánění molů.

Kromě užívání těchto bylin platí také základní spánková hygiena. Dopřejte si každodenní spánek o délce 7-8 hodin. Před spaním se snažte nepracovat, věnujte se raději józe, meditaci, nebo čtení. I když je to těžké, zkuste spát v místnosti bez elektroniky, hlavně telefonů a počítačů, které mohou vydávat vlny narušující spánek. A pokud jste osoba citlivá na kofein, určitě vám pomůže jeho vynechání. S kávou raději počkejte až na ráno.

Jak vidíte, existuje nepřeberné množství způsobů, jak se zbavit nespavosti bez přičinění chemických léků. Při jejich dodržování určitě časem poznáte ve svém spánku velký rozdíl.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.