Z kocoviny vyprostí česnečka nebo bylinky

voda-s-citronem
foto:Flickr.com/Fleig photography

Kocovina je velmi nepříjemný stav po nadměrné konzumaci alkoholu. Na bolest hlavy, malátnost a žaludek na vodě známe ty správné bylinky.

 

Dá se říct, že kocovina je takový trest po radovánkách včerejšího dne. Alkoholu jsme do těla dostali tolik, že ho nezvládá odbourávat. Tento stav doprovází bolesti hlavy, zvýšená citlivost na hluk, světlo, únava, malátnost a žaludeční obtíže. Nejlepší je samozřejmě vůbec alkohol nepít a pak se nemusíte trápit s tím, jak kocovinu zahnat. Pokud se vám ale náhodou přihodí, že si kocovinu přivodíte, máme typy jak ji zmírnit.

Přírodní recepty na odbourání příznaků kocoviny:

Guarana
Má detoxikační schopnosti – dokáže čistit krev a tím pádem zmírňovat příznaky kocoviny. Navíc ulevuje při bolestech hlavy a migréně, což při kocovině rozhodně přijde vhod. Někdo si guaranu dává ještě před tím, než vyrazí na večírek – guarana dodá energii, vydržíte tedy dlouho na tanečním parketu a riziko kocoviny se snižuje.

Voda s citrónem
Čistá voda by se měla konzumovat v průběhu pití alkoholu i po něm. Po prohýřené noci je opravdu výbornou volbou voda s citrónem. A nejlépe alespoň 1 citrón na 1 litr vody a celé vypít. Díky vysokému obsahu vitamínu C je citronová šťáva výborné tonikum pro očistu těla.

Kopřiva
Kromě schopnosti pročistit tělo působí kopřiva také močopudně a pomáhá vyplavovat z těla jedovaté látky, které podporují negativní stavy kocoviny. Nejlepší je čistý kopřivový čaj. Jedná se o rychlý a snadno dostupný způsob, jak vyzrát na kocovinu.

Zelený čaj
Doporučují se neslazené čaje. Zelený čaj je významný antioxidant, který urychluje regeneraci těla „otráveného“ alkoholem, příjemně chutná a dokonale zažene neustálou žízeň.

Máta peprná
Dokáže utlumit trávicí potíže, aroma uleví bolavé hlavě a navíc kloktáním mátové vody se zbavíte zápachu z úst.

Česnek
To je prostě klasika. Už naše babičky i jejich babičky věděli, že na kocovinu je nejlepší silná česneková polévka. Doplňovat tekutiny při kocovině je nejdůležitější. Polévka s pořádnou dávkou česneku postaví na nohy každého.

A nakonec supervyprošťovák
Do sklenice vody přidáme 2 lžičky čistého guaranového prášku, vymačkáme šťávu z citrónu a vypijeme. Tato kombinace má opravdu velký potenciál nad kocovinou zvítězit.

Close