Search
Close this search box.

Z kocoviny vyprostí česnečka nebo bylinky

Zdroj: Freepik.com

Dá se říct, že kocovina je takový trest po radovánkách včerejšího dne. Alkoholu jsme do těla dostali tolik, že ho nezvládá odbourávat. Tento stav doprovází bolesti hlavy, zvýšená citlivost na hluk, světlo, únava, malátnost a žaludeční potíže. Nejlepší je samozřejmě vůbec alkohol nepít, a pak se nemusíte trápit s tím, jak kocovinu zahnat. Pokud se vám ale náhodou přihodí, že si kocovinu přivodíte, poradíme vám, co pomáhá na kocovinu.

Přírodní recepty aneb co pomáhá na kocovinu

Guarana

Má detoxikační schopnosti – dokáže čistit krev, a tím pádem zmírňovat příznaky kocoviny. Navíc ulevuje při bolestech hlavy a migréně, což při kocovině rozhodně přijde vhod. Někdo si guaranu dává ještě předtím, než vyrazí na večírek – guarana dodá energii, vydržíte tedy dlouho na tanečním parketu a riziko kocoviny se snižuje.

Voda s citrónem

Čistá voda by se měla konzumovat v průběhu pití alkoholu i po něm. Po prohýřené noci je opravdu výbornou volbou voda s citrónem. A nejlépe alespoň 1 citrón na 1 litr vody a celé vypít. Díky vysokému obsahu vitamínu C je citrónová šťáva výborné tonikum pro očistu těla.

Kopřiva

Kromě schopnosti pročistit tělo působí kopřiva také močopudně a pomáhá vyplavovat z těla jedovaté látky, které podporují negativní stavy kocoviny. Nejlepší je čistý kopřivový čaj. Jedná se o rychlý a snadno dostupný způsob, jak vyzrát na kocovinu. Zjistěte, jak si uvařit bylinný čaj z kopřivy.

Zelený čaj

Doporučují se neslazené čaje. Zelený čaj je významný antioxidant, který urychluje regeneraci těla „otráveného“ alkoholem, příjemně chutná a dokonale zažene neustálou žízeň.

Máta peprná

Dokáže utlumit trávicí potíže, aroma uleví bolavé hlavě a navíc se kloktáním mátové vody zbavíte zápachu z úst.

Česnek

To je prostě klasika. Už naše babičky i jejich babičky věděly, že na kocovinu je nejlepší silná česneková polévka. Doplňovat tekutiny při kocovině je nejdůležitější. Polévka s pořádnou dávkou česneku postaví na nohy každého.

A nakonec super vyprošťovák

Do sklenice vody přidáme 2 lžičky čistého guaranového prášku, vymačkáme šťávu z citrónu a vypijeme. Tato kombinace má opravdu velký potenciál nad kocovinou zvítězit.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám