Hubněte zdravě s Açai

acai-berry
foto:Flickr.com/Forest Starr and Kim Starr

Zázraky sice neexistují, ale plody açai mají natolik blahodárné účinky na lidský organismus, že se jim právem přezdívá zázračné bobule.

Açai je palma rostoucí hlavně v amazonských pralesích. Plody této palmy tvoří bobulové trsy tmavě purpurové barvy a řadí se mezi nejvýznamnější superpotraviny dnešní doby. Původně byly plody açai užívány indiány jakožto zdroj energie a léčivo proti infekcím. Postupem času tyto bobule přilákaly pozornost vědců na celém světě a výzkumy prokazují stále více nových poznatlů o pozitivních účincích.

Plody açai obsahují velké množství antioxidantů, vitaminů A, C, E, B2, vlákniny a minerálů, jejichž kombinace tvoří lidskému tělu unikátní obranný štít proti nejrůznějším nemocem.
Vysoký obsah antioxidantů v açai čistí tělo od škodlivých látek, poskytuje silnou ochranu buňkám kardiovaskulárního systému a tím působí jako prevence proti onemocnění srdce, cév a určitých druhů rakoviny. Byly dokonce zjištěny jedny z nejvyšších hodnot ukazatele ORAC, který vyjadřuje potenciál k deaktivaci volných radikálů. Zdá se, že jeho schopnost pročištění krve má významný vliv i na normalizaci hladiny cukru v krvi a cholesterolu.

Açai dodává přírodní energii, která vám při sportu přijde k duhu a zároveň potlačuje pocity hladu. Když si jej dáte cca půl hodiny před jídlem, stačí vám menší porce a nehrozí přejídání. Díky vysokému obsahu vlákniny napomáhá k lepší činnosti střev a čistí trávicí trakt, což ocení nejen lidé při dietě.

Açai je zde nejčastěji k dostání ve formě prášku, tablet nebo kapslí, na čerstvé bohužel na českých pultech nenarazíte.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.