Search
Close this search box.

Hubněte zdravě s acai

Zdroj: Freepik.com

Zázraky sice neexistují, ale plody acai mají natolik blahodárné účinky na lidský organismus, že se jim právem přezdívá zázračné bobule.

Acai je superpotravina

Acai je palma rostoucí hlavně v amazonských pralesích. Plody této palmy tvoří bobulové trsy tmavě purpurové barvy a řadí se mezi nejvýznamnější superpotraviny dnešní doby. Původně byly plody acai užívány indiány jako zdroj energie a léčivo proti infekcím. Postupem času tyto bobule přilákaly pozornost vědců po celém světě a výzkumy prokazují stále více nových poznatků o pozitivních účincích.

Plody acai

Plody acai obsahují velké množství antioxidantů, vitamínů A, C, E, B2, vlákniny a minerálů, jejichž kombinace tvoří lidskému tělu unikátní obranný štít proti nejrůznějším nemocem.
Vysoký obsah antioxidantů v acai čistí tělo od škodlivých látek, poskytuje silnou ochranu buňkám kardiovaskulárního systému, a tím působí jako prevence proti onemocnění srdce, cév a určitých druhů rakoviny. Byly dokonce zjištěny jedny z nejvyšších hodnot ukazatele ORAC, který vyjadřuje potenciál k deaktivaci volných radikálů. Zdá se, že jeho schopnost pročištění krve má významný vliv i na normalizaci hladiny cukru v krvi a cholesterolu.

Acai dodává přírodní energii, která vám při sportu přijde vhod a zároveň potlačuje pocity hladu. Když si ji dáte cca půl hodiny před jídlem, stačí vám menší porce a nehrozí přejídání. Díky vysokému obsahu vlákniny napomáhá k lepší činnosti střev a čistí trávicí trakt, což ocení nejen lidé při dietě.

Acai je zde nejčastěji k dostání ve formě prášku, tablet nebo kapslí, na čerstvé na českých pultech nenarazíte. Nakupujte chytře a levněji. V našem e-shopu najdete výhodná balení Acai Pure powder.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám