Hubněte zdravě s Açai

acai-berry

Zázraky sice neexistují, ale plody açai mají natolik blahodárné účinky na lidský organismus, že se jim právem přezdívá zázračné bobule.

Acai je superpotravina

Açai je palma rostoucí hlavně v amazonských pralesích. Plody této palmy tvoří bobulové trsy tmavě purpurové barvy a řadí se mezi nejvýznamnější superpotraviny dnešní doby. Původně byly plody açai užívány indiány jakožto zdroj energie a léčivo proti infekcím. Postupem času tyto bobule přilákaly pozornost vědců na celém světě a výzkumy prokazují stále více nových poznatlů o pozitivních účincích.

Plody acai

Plody açai obsahují velké množství antioxidantů, vitaminů A, C, E, B2, vlákniny a minerálů, jejichž kombinace tvoří lidskému tělu unikátní obranný štít proti nejrůznějším nemocem.
Vysoký obsah antioxidantů v açai čistí tělo od škodlivých látek, poskytuje silnou ochranu buňkám kardiovaskulárního systému a tím působí jako prevence proti onemocnění srdce, cév a určitých druhů rakoviny. Byly dokonce zjištěny jedny z nejvyšších hodnot ukazatele ORAC, který vyjadřuje potenciál k deaktivaci volných radikálů. Zdá se, že jeho schopnost pročištění krve má významný vliv i na normalizaci hladiny cukru v krvi a cholesterolu.

Açai dodává přírodní energii, která vám při sportu přijde k duhu a zároveň potlačuje pocity hladu. Když si jej dáte cca půl hodiny před jídlem, stačí vám menší porce a nehrozí přejídání. Díky vysokému obsahu vlákniny napomáhá k lepší činnosti střev a čistí trávicí trakt, což ocení nejen lidé při dietě.

Açai je zde nejčastěji k dostání ve formě prášku, tablet nebo kapslí, na čerstvé bohužel na českých pultech nenarazíte. Nakupujte chytře a levněji. V našem e-shopu najdete výhodné balení Acai Pure powder.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat