Search
Close this search box.

Sedmero bylinek, které usnadní studium k maturitě

Zdroj: Freepik.com

Naučit se celé penzum učiva nutné pro úspěšné absolvování maturity může být pěkně tvrdý oříšek. Pilní studenti, kteří vše nastudovali v průběhu uplynulých čtyř let, musí své vědomosti pouze oprášit. Hůř jsou na tom ti, kteří o některé látce neměli ani páru a teď se ji musí narychlo nabiflovat.

Vzpomínáte si na scény z filmu Jak básníci přicházejí o iluze, ve kterých student Masařík různými metodami pomáhá Štěpánovi Šafránkovi za mírný poplatek zvýšit mentální výkon, aby zvládl přípravu na zkoušky? My vám poradíme také a bez poplatku. Víme totiž, které bylinky nastartují mozek a udrží ho dlouho v obrátkách.

1. Ašvaganda

Ašvaganda má účinné antioxidační vlastnosti podporující zdravou mozkovou tkáň a kognitivní výkon. Jde o jeden z nejsilnějších přírodních adaptogenů, snižuje intenzitu stresových reakcí a pomáhá se s nimi snáze vypořádat. Zvyšuje fyzickou i psychickou vytrvalost.

2. Brahmi

Brahmi harmonizuje funkce obou mozkových hemisfér. Zlepšuje všechny aspekty mentální činnosti, včetně schopnosti učit se nové informace a zapamatovat si je. Zvyšuje schopnost odolávat emocionálnímu stresu a pomáhá při nespavosti.

3. Guarana

Guarana obsahuje analog kofeinu – guaranin, a to až ve čtyřnásobném množství ve srovnání s kávou. Tomu odpovídá i dlouhodobý pozitivní účinek na koncentraci a odolnost vůči mentálnímu vyčerpání. Podporou krevního oběhu dochází také k lepšímu okysličování mozkové tkáně, přínosem je snadnější učení se. Výhodou je šetrné a pozvolné působení bez negativních dopadů známých u kávy, jako je rychlý útlum po odeznění účinku nebo podráždění žaludku.

4. Jinan dvoulaločný

Listy jinanu dvoulaločného jsou prastarým psychostimulátorem. Podněcují pracovní paměťové funkce a jsou optimální pro nápravu problémů souvisejících s pamětí. Neměli by ho ale užívat lidé trpící chudokrevností nebo užívající léky na ředění krve. Jinan se přidává do různých bylinných koncentrátů, jako je například Stimaral, který působí blahodárně na kognitivní funkce, mentální zdraví a celkovou harmonizaci nervového systému.

Zdroj: Freepik.com

5. Maca

Maca dodává psychickou i fyzickou energii. Tradičně se používá pro snížení stresu a úzkosti. Celkově zdokonaluje poznávací funkce mozku od lepší koncentrace a způsobilosti k učení až po dobrou paměť a zpracování informací.

6. Oregano

Český název této bylinky (dobromysl) napovídá, že dokáže zklidnit ve chvílích nervového vypětí. Posiluje organismus a zajišťuje lepší cirkulaci krve, čímž vytváří mozku ideální podmínky pro jeho práci. Oregano si můžete vypěstovat doma v květináči nebo na balkoně i s dalšími aromatickými bylinkami a vytvořit si zelený relaxační koutek. Zjistěte, jak začít pěstovat bylinky doma.

7. Ženšen

Ženšen je spolehlivým ochráncem mozkových buněk před poškozením vznikajícím v důsledku působení volných radikálů. Zvyšuje duševní výkonnost a schopnost soustředit se, brání před poruchami paměti a odbourává stres. Po tisíciletí je využíván jako prostředek na vyšší tělesnou i duševní vytrvalost. V případě vyššího fyzického či psychického zatížení můžeme doporučit bylinný přípravek King-Kong Energy, už podle názvu je zřejmé, že vám dodá sílu, a to díky obsahu bylinných extraktů včetně ženšenu, jejichž účinky vás překvapí.

Nezaručíme samozřejmě, že při požívání uvedených bylinek vám učivo naskáče samo do hlavy. Zvýší však vaše šance, že se potřebné naučíte rychleji, dobře si vše zapamatujete a pomohou vám udržet se v klidu a bez zbytečného nervování. Tak ať vám to vyjde!

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám