Devatero pohádkových přínosů meduňky

Zdroj: Freepik.com

Meduňka si svou vynikající reputaci získala pro svůj vliv na vitalitu a dlouhověkost. Vědecké studie tyto účinky jen potvrzují. Ptáte se, na co je dobrá meduňka?

Přečtěte si výčet 9 hlavních výhod, kterými své uživatele meduňka potěší:

1. zklidňuje mysl

Meduňka lékařská slouží po staletí v aromaterapii. Říká se, že čistá a sladká vůně oleje podporuje pocit uvolnění a klidu.

2. podporuje klidný spánek

Meduňka také podle výzkumů podporuje klidný spánek. Osvědčila se u dětí nebo u žen trpících poruchami spánku v menopauze.

3. omlazuje pleť

Meduňka je doposud přidávána do kosmetických přípravků pro svůj uklidňující účinek na kůži. Zklidňuje a vypíná pokožku, odstraňuje jemné vrásky.

4. zvyšuje bdělost

Ačkoliv meduňka uklidňuje mysl, studie prokázaly pozitivní vliv na bdělost v důsledku navození lepší nálady a psychického klidu.

5. zlepšuje paměť a usnadňuje řešení problémů

Při užívání byl zaznamenán výrazný účinek u pozorovaných osob bez ohledu na věk. Látky obsažené v rostlině podporují paměťové funkce mozku, zvyšují intelektuální výkon.

6. působí silně antioxidačně

Meduňka obsahuje antioxidanty, které udržují buňky v bezpečí před poškozením volnými radikály.

7. podporuje játra

Meduňka působí jako účinný jaterní lék při ochraně před škodlivými účinky způsobenými toxiny. Také podporuje v játrech přirozenou tvorbu dvou přírodních antioxidantů, glutathionu a superoxid dismutázy.

8. stabilizuje normální hladinu cukru v krvi

Stejně jako další byliny, které mají hodně antioxidantů, také vyrovnává hladinu cukru v krvi.

9. chrání mozkové buňky

Kromě pozitivního vlivu na paměť, myšlení a vyrovnanost chrání meduňka fyzicky mozek před poškozením. Eugenol neutralizuje volné radikály předtím než mohou napadnout mozkové buňky, rozmarýnová kyselina ukázala slibné výsledky při léčbě následků mrtvice.

Meduňku lze užívat jako čaj nebo čerstvou jako ingredienci pokrmů. Ať už se rozhodnete pro libovolný způsob užití, pro nejlepší účinek ji vybírejte v organické kvalitě. Chcete mít meduňku a další bylinky stále po ruce? Poradíme vám, které bylinky je snadné pěstovat doma a nesmí chybět v kuchyni.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat