Jak vybrat správný kotvičník

kvetouci-kotvicnik
foto:Wikimedia.org/Andrew Butko

Na trhu existuje spousta druhů přípravků z kotvičníku zemního, bylinky s latinským názvem Tribulus terrestris. Jak ale vybrat ten, který bude opravdu účinný? Zde je několik důležitých pokynů, jak se orientovat na trhu s kotvičníkem.

Kotvičník je plevelná rostlina, pro svou oblíbenost ale již dlouhodobě kulturně pěstovaná pro farmaceutické účely. Nejvíce jí svědčí teplé klima přímořských oblastí s lehkými písčitými půdami, pak je obsah účinných látek na velmi vysoké úrovni. V Evropě je jedničkou kotvičník z Bulharska.

A jakou formu kotvičníku vybrat? Extrakt, tablety, celou bylinu, prášek? Je účinnější nať nebo plody? Protože má každá část rostliny specifické složení a nejlepší terapeutický efekt přináší komplex všech složek, je rozhodně vhodné užívat kotvičníkovou nať i s plody. Nať, listy a kořeny obsahují sapogeniny, alkaloidy, bioflavonoidy, glykosidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice a vlákninu. Plody a semena jsou bohatá na alkaloidy, pryskyřice, olej složený z kyseliny linolové a linoleové, olejové, behenové, stearové a dalších. Prodej separovaných částí rostliny je praktikou sloužící pouze k maximalizaci zisků prodejců.

Užívat můžete prášek z drcené nati a plodů rozmíchaný ve sklenici vody nebo ovocné šťávy. K dostání je i kotvičník ve veganských kapslích, jehož dávkování je praktické, komfortní a bez chuťových vjemů. Třetí variantou užití je příprava čaje ze sušeného kotvičníku, ovšem s nižším léčebným efektem způsobeným vlivem vysoké teploty na účinné látky.

Ojedinělé či trvalejší zdravotní problémy týkající se mužské nebo ženské sexuality jsou dnes bohužel čím dál častější. Kotvičník je šetrným pomocníkem, který je umožní bez nežádoucích účinků řešit. Vyberte si kvalitní kotvičníkový produkt a … radujte se a množte se!

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.