Search
Close this search box.

Jak vybrat správný kotvičník

Zdroj: Freepik.com

Na trhu existuje spousta druhů přípravků z kotvičníku zemního, bylinky s latinským názvem Tribulus terrestris. Jak ale vybrat ten, který bude opravdu účinný? Zde je několik důležitých pokynů, jak se orientovat na trhu a vybrat ten nejvhodnější kotvičník zemní.

Tribulus terrestris – kotvičník zemní a jeho účinky

Kotvičník je plevelná rostlina, pro svou oblíbenost ale již dlouhodobě kulturně pěstovaná pro farmaceutické účely. Nejvíce jí svědčí teplé klima přímořských oblastí s lehkými písčitými půdami, pak je obsah účinných látek na velmi vysoké úrovni. V Evropě je jedničkou kotvičník z Bulharska.

A jakou formu kotvičníku vybrat?

Extrakt, tablety, celou bylinu, prášek? Je účinnější nať nebo plody? Protože má každá část rostliny specifické složení a nejlepší terapeutický efekt přináší komplex všech složek, je rozhodně vhodné užívat kotvičníkovou nať i s plody.

Nať, listy a kořeny obsahují sapogeniny, alkaloidy, bioflavonoidy, glykosidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice a vlákninu. Semena a plody jsou bohaté na alkaloidy, pryskyřice, olej složený z kyseliny linolové a linoleové, olejové, behenové, stearové a dalších. Prodej separovaných částí rostliny je praktikou sloužící pouze k maximalizaci zisků prodejců.

Užívat můžete:

  • Prášek z drcené nati a plodů rozmíchaný ve sklenici vody nebo ovocné šťávy.
  • K dostání je i kotvičník – Tribulus terrestris kapky, jehož dávkování je praktické.
  • Třetí variantou užití je čaj z kotvičníku, ovšem s nižším léčebným efektem způsobeným vlivem vysoké teploty na účinné látky.

Ojedinělé či trvalejší zdravotní problémy týkající se mužské nebo ženské sexuality jsou dnes čím dál častější. Kotvičník je šetrným pomocníkem, který je umožní bez nežádoucích účinků řešit. Vyberte si kvalitní kotvičníkový produkt a…radujte se a množte se!

Tip pro muže: Potraviny, které vám pomohou s erekcí, zjistěte, které to jsou.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám