Jak vybrat správný kotvičník

kvetouci-kotvicnik

Na trhu existuje spousta druhů přípravků z kotvičníku zemního, bylinky s latinským názvem Tribulus terrestris. Jak ale vybrat ten, který bude opravdu účinný? Zde je několik důležitých pokynů, jak se orientovat na trhu a vybrat ten nejvhodnější kotvičník zemní.

Tribulus terrestris – kotvičník zemní a jeho účinky

Kotvičník je plevelná rostlina, pro svou oblíbenost ale již dlouhodobě kulturně pěstovaná pro farmaceutické účely. Nejvíce jí svědčí teplé klima přímořských oblastí s lehkými písčitými půdami, pak je obsah účinných látek na velmi vysoké úrovni. V Evropě je jedničkou kotvičník z Bulharska.

A jakou formu kotvičníku vybrat?

Extrakt, tablety, celou bylinu, prášek? Je účinnější nať nebo plody? Protože má každá část rostliny specifické složení a nejlepší terapeutický efekt přináší komplex všech složek, je rozhodně vhodné užívat kotvičníkovou nať i s plody.

Nať, listy a kořeny obsahují sapogeniny, alkaloidy, bioflavonoidy, glykosidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice a vlákninu. Plody a semena jsou bohatá na alkaloidy, pryskyřice, olej složený z kyseliny linolové a linoleové, olejové, behenové, stearové a dalších. Prodej separovaných částí rostliny je praktikou sloužící pouze k maximalizaci zisků prodejců.

Užívat můžete:

  • Prášek z drcené nati a plodů rozmíchaný ve sklenici vody nebo ovocné šťávy.
  • K dostání je i kotvičník – Tribulus terrestris kapky, jehož dávkování je praktické.
  • Třetí variantou užití je čaj z kotvičníku, ovšem s nižším léčebným efektem způsobeným vlivem vysoké teploty na účinné látky.

Ojedinělé či trvalejší zdravotní problémy týkající se mužské nebo ženské sexuality jsou dnes bohužel čím dál častější. Kotvičník je šetrným pomocníkem, který je umožní bez nežádoucích účinků řešit. Vyberte si kvalitní kotvičníkový produkt a … radujte se a množte se!

Tip pro muže: Potraviny, které vám pomohou s erekcí, zjistěte, které to jsou.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat