Search
Close this search box.

10 bylinek pro zvýšení sexuálního apetitu u žen

Zdroj: Freepik.com

Nejlepším receptem na plnohodnotný sexuální život je správný partner. Ti ale na polích, lukách ani v lese nerostou, takže v tomto směru vám nemůžeme být nápomocni. Co když jste však přesvědčena, že lepšího partnera si nemůžete přát? Že dělá vše pro vaše maximální uspokojení, ale vy přesto nemůžete dosáhnout orgasmu?

Pomoci mohou nové sexuální techniky nebo použití různých erotických pomůcek. Pozitivní účinek poskytují také Kegelovy cviky pro posílení svalů pánevního dna. Při pravidelném cvičení pocítíte zlepšení po dvou až třech měsících, kdy dojde ke zpevnění vaginálního svalstva.

Zdravý sexuální život = zdravá psychika i dobrý fyzický stav

Je ale důležité si uvědomit, že problém může být hlubší a spočívat ve vaší psychice, fyzickém stavu a hormonálních dispozicích. Pokud se necítíte dobře a jste v neustálém stresu, je pak velmi těžké vyhnat starosti z hlavy, uvolnit se a oddat vlně vášní. Stejně tak může vyvrcholení bránit nízká produkce hormonů nebo nedostatečné prokrvování pánevní oblasti. Možnými příčinami sexuální dysfunkce jsou také vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, rakovina, diabetes, vaginální kvasinkové infekce, zánět močového měchýře, onemocnění jater, autoimunitní poruchy, chemická farmaka, ilegální drogy nebo přemíra alkoholu. Dobrým receptem pro stimulaci sexuální touhy je zdravá životospráva zahrnující správnou stravu, aktivní pohyb a dostatek odpočinku.

Vše můžete navíc podpořit řadou bylinných prostředků

Nenechte si ničit sexuální život a využijte sílu bylin a přírodních doplňků, které vám pomohou opět se dostat do formy.

1. Ašvaganda

Kama Sutra považuje ašvagandu za roznětku silné vášně a touhy. Její účinek spočívá v zajištění silnějšího prokrvení klitorisu a vaginálního svalstva, čímž vytváří intenzivní sexuální zážitek.

2. Maca

U žen žijících v jihoamerických Andách maca rozněcuje plamen touhy po celá staletí. Maca má vysoký obsah jodu, podporuje hormonální rovnováhu a dodává tělu dostatek zinku, jedné ze základních surovin pro tvorbu pohlavních hormonů. Studie potvrzují, že ženy užívající macu pociťují lepší sexuální prožitky.

3. Kotvičník zemní

Tribulus stimuluje androgenní receptory v mozku a umožňuje tělu mnohem lépe reagovat na pohlavní hormony. Pomáhá potlačovat stres, úzkost a deprese. Ženy užívající tuto bylinu pociťují větší touhu, zvýšenou vzrušivost s lepší vaginální lubrikací a intenzivnější orgasmus.

4. Guarana

Guarana je jihoamerická rostlina s vysokým obsahem guaraninu – analogu kofeinu. Je známá ohromným energizujícím účinkem, pozitivně působí při stresu a vyčerpání, zajišťuje lepší prokrvení těla včetně intimních partií. V Brazílii a sousedních zemích bývá podávána jako součást afrodiziakálních nápojů.

5. Ženšen

Čínská medicína také využívá ženšenový kořen pro léčbu sexuálních dysfunkcí, jako je anorgasmie a snížená pohlavní touha. Účinné látky – ginsenosidy napomáhají zvýšení průtoku krve do klitorisu, což vede ke snazšímu dosažení orgasmu.

6. Hořká čokoláda

I když to není bylina v pravém slova smyslu, jde o lahůdku rostlinného původu. Hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa může pomoci zvýšit hladinu dopaminu v mozku. Tím způsobí pozvednutí nálady, uvolnění těla a zlepšení schopnosti reagovat na stimulaci.

Zdroj: Freepik.com

7. Saturejka

Saturejka je bylinka oblíbená v kuchyni. Má však i jiné uplatnění – podporuje pohlavní svěžest v lidském organismu, čímž přispívá ke zbavení frigidity u žen a impotence u mužů.

8. Ginkgo

Jinan je považován za přínosnou bylinu podporující prokrvování a okysličování celého těla. Specifická je schopnost zvyšovat zadržování tekutin ve vnitřních vrstvách kůže, což může pomoci při nedostatečném zvlhčování pochvy.

9. Oves

Po staletí ženy konzumovaly oves nejen jako výživnou potravinu, ale i jako afrodiziakum. Přírodní léčitelství ho využívalo pro zlepšení vaginální citlivosti a zvýšení fyzické i emocionální touhy po sexu.

10. Damiána

List damiány je velmi ceněn jako posilovač libida. Flavonoidy, fenoly, glykosidy, terpenoidy a dokonce kofein přispívají ke snížení pocitů stresu a zvýšení průtoku krve do pánevní oblasti, kde zvyšují citlivost na erotogenní stimulaci.

Není na co čekat

Nedovolte, aby frustrace a stres potlačily přirozenou touhu, a nenechte ji odejít ani s vyšším věkem. Zachování vyvážené hladiny hormonů podporuje celkový zdravotní stav a zdravé libido. Jestliže ve vás oheň vášně pouze doutná, je čas ho pořádně rozfoukat. Třeba i pomocí uvedených bylinek.

Už jste vyzkoušela některý z bylinných prostředků pro posílení sexuálního apetitu? Podělte se o své zkušenosti v komentářích k článku na našem Facebooku!

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám