Search
Close this search box.

10 bylinek na zvětšení poprsí

Zdroj: Freepik.com

Přestože je u ženských prsou na prvním místě jejich přirozená funkce, tedy produkce mateřského mléka, jde rovněž o část těla, která je spojována s krásou a sexuální atraktivitou. Je nutno podotknout, že nelze jednoduše určit, jaká velikost je ta správná. V žádném případě neplatí přímá úměra „čím větší, tím lepší“. Stejně tak se liší názory mužů na vnady objektů svých sexuálních představ. Některým se líbí poprsí bujné, jiní preferují střízlivější proporce. Na menších prsou není vůbec nic špatného. A přesto se mnoho žen, včetně těch, kterým příroda nenadělila vysloveně chlapeckou hruď, zaobírá myšlenkou či snahou, jak velikost prsou alespoň trochu podpořit.

Plastická chirurgie a formy zvětšení poprsí

Plastická chirurgie umožňuje tohoto cíle dosáhnout pomocí implantátů. Snad ještě sofistikovanější se jeví metoda autoaugmentace neboli zvětšení prsou vlastním tukem odsátým z jiných částí těla. V obou případech jde o postupy invazivní, které i s ohledem na možná rizika podstupuje pouze malé procento žen nespokojených s rozměrem svých ňader. Na trhu jsou rovněž preparáty, po jejichž užívání by se mělo jisté zlepšení dostavit. Jestliže však raději spoléháte na schopnosti bylinek, poradíme vám deset z nich, které pomohou napnout vaši blůzu.

Klíčovými účinnými látkami v nich jsou fytoestrogeny, které jsou strukturou podobné steroidním hormonům. Mezi fytoestrogeny patří skupina sloučenin zvaná izoflavony, ty se selektivně vážou na estrogenové receptory v prsní a děložní tkáni. Dochází ke stimulaci produkce vlastního estrogenu a zvýšení objemu mléčných kanálků. Vnějším projevem je zvětšení velikosti prsou a také přirozený push-up efekt.

1. Ašvaganda (Withania somnifera)

Ašvaganda je známá indická bylina, která pomáhá přirozeně zvyšovat pevnost poprsí díky svým fytoestrogenním vlastnostem. Reguluje produkci ženských hormonů ve vaječnících, prsou a nadledvinách, podporuje zdravý růst tkání. Ašvaganda si vysloužila označení „bylina mládí“, protože zpomaluje stárnutí.

2. Benedikt lékařský (Cnicus benedictus)

Jedním ze zdravotních přínosů této rostliny je stimulace tvorby mléka u kojících matek. Při použití u žen mimo období laktace však jeho účinek vede k rozvoji prsní tkáně.

3. Červený jetel (Trifolium pratense)

Červený trojlístek je vynikajícím zdrojem různých fytoestrogenů, například genisteinu. Jedná se o látku ideální pro zvětšení prsou, protože působí na estrogenové receptory ovlivňující jejich růst. Má blahodárné účinky na kůži.

4. Damiana (Turnera diffusa)

Damiana je malý keř s vysokým obsahem fytochemikálií, jako je alfa-pinen, beta-karoten, beta-pinen a beta-sisterol. Používá se především k léčbě dysbalance ženských hormonů, je oblíbeným sexuálním tonikem a častou přísadou přípravků na zvětšení poprsí.

5. Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum)

Pískavice bývá využívána jako prostředek ke zvýšení produkce mateřského mléka. Nicméně je také známo, že pomáhá zvětšovat velikost ňader. Obsahuje sloučeninu diosgenin, steroidní sapogenin pozitivně ovlivňující růst svalové hmoty, hormonální rovnováhu a sexuální funkce.

6. Fenykl (Foeniculum vulgare)

Účinky fenyklu jsou velmi podobné účinkům pískavice. Má téměř totožný vliv na laktaci i zvětšení objemu prsou. Pomáhá také při regulaci menstruačního cyklu a tlumí křeče. Navíc hezky voní a sladce chutná.

Zdroj: Freepik.com

7. Chmel (Humulus lupulus)

Tvrzení, že ženám po pivu rostou prsa, patří k hospodskému folklóru. Pravdou je, že nezbytná složka piva, kterou je chmel, je zdrojem fytoestrogenu s názvem 8-prenylnaringenin s jednou z nejúčinnějších estrogenních a antiandrogenních aktivit.

8. Lněné semínko (Linum usitatissimum)

Fytoestrogeny v lněném semínku jsou známé jako lignany. Působí jako vlastní hormony vašeho těla, pomáhají stimulovat vývoj prsou a také chrání tělo před rakovinnými buňkami. Pokud provádíte cviky na posílení prsou, hodí se i vysoký podíl proteinů v semínkách.

9. Maca (Lepidium meyenii)

Maca pomáhá podporovat ženskou hormonální rovnováhu. Kromě fytoestrogenů obsahuje také několik klíčových živin pro zdraví prsou, včetně vápníku, manganu, křemíku, hořčíku, bílkovin a vitamínů. Zlepšuje svalový tonus a zdravé pojivové tkáně.

10. Saw palmetto (Serenoa repens)

Plody nízké palmy s botanickým jménem serenoa plazivá užívá domorodá medicína jako přírodní afrodiziakum a prostředek proti bolestivé menstruaci. Inhibují produkci estrogenu a testosteronu, čímž vytváří podmínky pro přirozenou augmentaci prsou.

Jestliže chcete pro hezká prsa udělat více, než spoléhat na účinky bylinek, věnujte pár hodin týdně tréninku zaměřenému na oblast prsního svalstva. Neméně důležitá je nutričně vyvážená strava s přiměřeným podílem tuků.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám