3 bylinky, díky kterým zvládnete i vánoční přejídání

Přestože mají být Vánoce období odpočinku a klidu, přináší s sebou lecjaká úskalí. Cukroví se snadno připálí a majonéza do salátu zase srazí. S vánočním cukrovím, kaprem, bramborovým salátem a dalšími specialitami však souvisí i přejídání. A jako první pomoc na zklidnění žaludku byste měli mít v zásobě nějaké bylinky.

Jakmile vás přepadne nevolnost, sáhnout můžete po bylinkovém žaludečním čaji. Podrážděný žaludek dokážou zklidnit také pelyněk či zeměžluč. V následujících řádcích vám představíme ještě další bylinky, díky nimž zvládnete i vánoční přejídání.

Tymián je vhodný i na plynatost

Tymián je všemocná bylinka, která má pozitivní účinky jak na nachlazení, tak i na trávení. Ideální je připravit si z tymiánu čaj, a to tak, že čajovou lžičku sušeného tymiánu spaříte horkou vodou. Poté čaj přeceďte, nechejte vychladnout a vlažný ho vypijte. Tymián zklidní žaludeční sliznici, zlepší a zrychlí trávení, ale je vhodný i na dochucení jídla.

Tymián se v neposlední řadě vyznačuje dezinfekčními a močopudnými účinky, obnovuje střevní mikroflóru a tymiánový čaj se doporučuje i při užívání antibiotik.

Máta zlepšuje funkci trávicího traktu

Další oblíbenou bylinkou, se kterou vyhrajete boj proti přejídání, je máta. Podporuje vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje funkci trávicího traktu a zabraňuje plynatosti. Jestliže v jídle nevíte, kdy máte dost, dávejte si mátový čaj před každým jídlem, protože vám pomůže ukočírovat neukojený apetit. Pravidelným pitím mátového čaje se sníží také vaše chuť na sladké.

Saturejka si poradí s tučnými jídly

Saturejku můžete znát pod různými názvy, například jako oslí pepř, pepřovník, šubra anebo číbr. Saturejka vás nadchne svou chutí a blahodárným účinkem na zažívání. Připravuje se z ní odvar, který se pije v okamžiku, kdy máte potíže s nadýmáním, přejídáním nebo když jste si dali tučné jídlo, z něhož je vám těžko.

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.