3 bylinky, díky kterým zvládnete i vánoční přejídání

Zdroj: Freepik.com

Přestože mají být Vánoce období odpočinku a klidu, přináší s sebou lecjaká úskalí. Cukroví se snadno připálí a majonéza do salátu zase srazí. S vánočním cukrovím, kaprem, bramborovým salátem a dalšími specialitami však souvisí i přejídání se. A jako první pomoc na zklidnění žaludku byste měli mít v zásobě nějaké bylinky.

Jakmile vás přepadne nevolnost, sáhnout můžete po bylinkovém žaludečním čaji. Podrážděný žaludek dokáže zklidnit také pelyněk či zeměžluč. V následujících řádcích vám představíme ještě další bylinky, díky kterým zvládnete vánoční přejídání.

Tymián je vhodný i na plynatost

Tymián je všemocná bylinka, která má pozitivní účinky jak na nachlazení, tak i na trávení. Pokud podlehnete přejídání se, ideální je připravit si z tymiánu čaj, a to tak, že čajovou lžičku sušeného tymiánu spaříte horkou vodou. Poté čaj přecedíte, necháte vychladnout a vlažný ho vypijete. Tymián zklidní žaludeční sliznici, zlepší a zrychlí trávení, ale je vhodný i na dochucení jídla.

Tymián se v neposlední řadě vyznačuje dezinfekčními a močopudnými účinky, obnovuje střevní mikroflóru a tymiánový čaj se doporučuje i při užívání antibiotik.

Máta zlepšuje funkci trávicího traktu

Další oblíbenou bylinkou, se kterou vyhrajete boj proti přejídání, je máta. Podporuje vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje funkci trávicího traktu a zabraňuje plynatosti. Jestliže v jídle nevíte, kdy máte dost, dávejte si mátový čaj před každým jídlem, protože vám pomůže ukočírovat neukojený apetit. Pravidelným pitím mátového čaje se sníží také vaše chuť na sladké.

Saturejka si poradí s tučnými jídly

Saturejku můžete znát pod různými názvy, například jako oslí pepř, pepřovník, šubra nebo číbr. Saturejka vás nadchne svou chutí a blahodárným účinkem na zažívání. Připravuje se z ní odvar, který se pije v okamžiku, kdy máte potíže s nadýmáním, přejídáním se nebo když jste si dali tučné jídlo, ze kterého je vám těžko.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat