Search
Close this search box.

Peruánská maca usnadní otěhotnění

Zdroj: Freepik.com

Maca peruánská (Lepidium meyenii) je kořen brukvovité rostliny z peruánských And. Roste v nejtvrdších podmínkách v půdě bohaté na sopečné minerály, odolává mrazivým teplotám, prudkým poryvům větru a intenzivnímu slunečnímu záření. Maca je zvláštní svou schopností prosperovat ve velké nadmořské výšce za nepříznivého počasí. Domorodí Peruánci používají kořen macy jako jídlo a lék na podporu plodnosti, vytrvalosti, vitality a zdroj síly a sexuální energie.

Maca a její příběh

Příběhy o schopnosti macy podporovat plodnost se do Evropy dostaly po roce 1500 po dobytí Jižní Ameriky. Španělé ve zdejších tvrdých podmínkách zdravotně strádali a neplodnost postihovala je i jejich dobytek. Šlo o důsledek vysoké nadmořské výšky v Andách. Domorodci jim poradili přidat do jídelníčku macu a krmit s ní i dobytek. Výsledky byly tak dramatické, že mnoho z prvních písemných záznamů dochovaných v andském regionu obsahuje pasáže o mace. Zajímavé jsou historické poznámky, které uvádějí, že dobyvatelé začali požadovat macu místo zlata.

Maca je adaptogenní bylina, u které studie prokázaly silný pozitivní vliv na plodnost u mužů i žen. Obsahuje 31 různých minerálů a 60 různých fytonutrientů, je vynikajícím suplementem pro endokrinní systém, pomáhá činnosti hypofýzy, nadledvinek a štítné žlázy. Maca má schopnost regulovat hladinu klíčových hormonů.

Plánujete miminko? Vyzkoušejte macu

Maca je v prostředí moderní civilizační zátěže vhodným pomocníkem žen v období plánování otěhotnění. Napomáhá ideální rovnováze mezi estrogenem a progesteronem v těle. Brání vzniku takzvané estrogenové dominance, jejímž důsledkem bývá mimo jiné snížená plodnost nebo tendence k samovolným potratům. U mužů zase užívání macy vede k posílení sexuálního apetitu a ke zlepšení kvality spermatu, zvyšuje množství spermií a jejich pohyblivost.

Maca peruánská je jedinečná tím, že působí na příčiny možných problémů s početím. Jejím včasným užíváním lze riziku ztráty plodnosti předcházet a uchránit se mnohému stresu a pocitů bezmoci. Pro nejlepší účinek sáhněte po čisté 100 % mace v prášku nebo v kapslích. V našem e-shopu Klub Energy Tábor najdete Maca kapsle, u kterých garantujeme top kvalitu.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám