Nebojte se přírodních léků pro zklidnění nervů

zelený čaj

Škola, práce, ale i lidé kolem nás umí občas nervům pořádně zavařit. Je potom na nás, abychom se s pocuchanými nervy vypořádali. Někomu pomáhá meditace, někdo dává přednost sportu a samozřejmě je tu ta možnost jít k lékaři a nechat si předepsat léky. Co když vám ale řekneme, že vám mohou pomoci úplně obyčejné bylinky?

Léky předepsané lékařem vám mohou s nervy pomoci. Je tu ale i několik nevýhod. Především to, že jejich účinek vyprchá a také to, že je nesmíte užívat neustále. Jednou tedy dojde k tomu, že se problémy s nervy vrátí. Bylinky oproti tomu můžete většinou konzumovat neomezeně – nejlépe ve formě čaje na zklidnění nervů. A jaké jsou ty nejoblíbenější?

Třezalka

Třezalka je jako stvořená pro léčbu psychických problémů. Přispívá k tomu jejích chemické složení, které má na duši příznivý vliv. Kromě problémů s nervy vás může zbavit úzkosti, strachu a podobných nepříjemností. Třezalku můžete užívat až 6 týdnů v kuse, potom se doporučuje na pár měsíců přestat.

Kozlík

Kozlík je takový všelék. Můžete jej užívat jak na uklidnění, tak na povzbuzení. Pokud si bylinky sbíráte sami, ujistěte se, že svůj magický nápoj připravujete ze správného typu kozlíku – poznáte jej podle specifické vůně. Z kozlíku se ale čaj nedělá. Místo toho jej nechte přes noc ve studené vodě a ráno vypijte. Pozor, je to jedna z těch bylinek, která se nesmí užívat dlouhodobě.

Meduňka

Meduňkový čaj je známý pro svojí uspávací schopnost. Věděli jste ale, že vám může pomoci uklidnit také nervy? A to nejen pomocí čaje, ale také v sušené formě. Rozdělejte si sušenou meduňku do čajových pytlíčků a položte ji pod polštář nebo skříně s oblečením. Nebo z něj udělejte relaxační koupel.

Zelený čaj

Zelený čaj je jeden z nejoblíbenějších typů čaje na světě. Není se čemu divit. Skvěle chutná, má antioxidační schopnosti, zrychluje metabolismus a jako bonus navíc také pomáhá při nervových potížích. Pokud řešíte pracovní záležitosti, nebo se připravujete na odevzdávání seminárek, je zelený čaj jasná volba. Pokud si chcete dopřát jeden z nejlepších zelených čajů na světě, šáhněte po čaji matcha.

Ženšen

I ženšen vám může pomoci s vašimi nervy. A nejen to. Má schopnost vyrovnat krevní cukr a povzbudit. Ženšen najdete v různých podobách. Nejlepší je samozřejmě v té původní – jako kořen.  Pokud ale k celému kořenu přístup nemáte, můžete vyzkoušet ženšen v kapslích.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.