Search
Close this search box.

Indický ženšen zvyšuje plodnost a potenci

Zdroj: Freepik.com

Tento článek se týká zejména mužské populace. Víte, co je to potence? Že ne? Tak neváhejte a čtěte, dozvíte se, o co se jedná, jak se projevuje a jak si ji udržet. Samotné slovo pochází z latiny a vyjadřuje něco jako moc nebo mužnost. Tato moc se ale v průběhu let vytrácí, a to je kámen úrazu.

Potence v praxi

Názory na potenci se liší, obecně však platí, že se jedná o symbol zdraví a vyspělosti. Správně to má fungovat tak, že pokud dojde ke vzrušení, mozek se postará o signály, které míří do pohlavních orgánů a způsobují erekci. Erekce není nic jiného než zvýšení průtoku krve vlivem nervových impulzů.

Problémy s potencí

Mohlo by se zdát, že problémy s potencí mají jen starší pánové, ale opak je pravdou, a tak se setkáváme i s mladými, kteří touto „poruchou“ trpí. Proč tomu tak je? Zejména díky našemu životnímu stylu plném stresu, nedostatku pohybu nebo obezity. Vždyť přece potence je symbol tělesného zdraví muže! Díky této poruše dochází k výraznému poklesu sebevědomí a také libida. Další příčinou bývá ona psychika, která se objevuje zejména v období prvních sexuálních zkušeností a obav z neznáma.

Jak být zase muž?

Slyšeli jste někdy o rostlině indický ženšen? Pravděpodobně asi ne, což se může jevit jako chyba. Někdo ji může znát i jako ašvagandu, ale je to jedno a to samé. Léčivé a posilující účinky jsou známy již od starověku. Léčitelé dokonce tvrdili, že dokáže vzchopit naprosto vyhublé jedince. Tato rostlina působí na celý organismus, ale také na potenci a plodnost, což dokazuje hned několik studií. Vždy se jednalo o porovnávání vzorku mužů, kterým byl podáván pomletý kořen z ašvagandy a kterým naopak nebyl. Následně se hodnotila kvalita spermatu a počet spermií. K markantnímu zlepšení docházelo již po 90 dnech užívání.

Za „kouzelnými“ účinky indického ženšenu mohou jeho účinné látky. Patří sem zejména:

  • withanolidy
  • laktony
  • tropanové alkaloidy
  • volné aminokyseliny
  • a jiné

Ašvaganda – Indický ženšen jako všelék

Blahodárných účinků této byliny je opravdu hodně a byli bychom tady dlouho, než bychom je vypsali. Vezmeme-li to z opačného konce, položme si otázku, kolik bychom museli koupit preparátů, doplňků stravy a jiných léčiv, abychom se vyrovnali této jediné rostlině? Rozhodně mnoho. V předešlém odstavci jsme si vypsali konkrétní účinné látky, které mají pozitivní vliv na lidský organismus, ale nezmínili jsme afrodiziakální účinky, které nejsou zanedbatelné. Během sexu totiž prokrvuje pohlavní orgány, a tím stimuluje sexuální prožitek.

Tip: Chystáte si užít Valentýna? Zjistěte, které bylinky vám pomohou prožít vášnivou valentýnskou noc.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na