Search
Close this search box.

Proč je bulharský kotvičník lepší než ostatní?

Zdroj: Freepik.com

Jeho kořen i plody se ve vysokém rozsahu používaly v tradiční čínské a indické medicíně a dodnes je kotvičník používán jako účinný doplněk stravy. Jaké výhody nám přináší bulharský kotvičník a čím se liší od jiných kotvičníků?

K čemu se používá kotvičník?

Snížení tlaku

Kotvičník podle studií u jedinců s hypertenzí prokazatelně snižuje tlak a tepovou frekvenci už po prvním týdnu užívání. Kromě toho pomáhá i s jinými srdečními onemocněními a chrání buňky v srdci před zánikem.

Potence

Mnoho lidí se ve svém intimním životě potýká s problémem nedostatečného sexuálního pudu. Tato nepříjemnost vyvstává převážně kvůli nedostatku testosteronu. Konzumace kotvičníku asistuje s tvorbou testosteronu, a tím pádem i zvýšení libida a chuti na sex. Více informací najdete v článku „Kotvičník zemní a jeho účinky „.

Cukrovka & Cholesterol

Boj s cukrovkou a vysokým cholesterolem je dlouhý a nepříjemný proces. Kotvičník v několika studiích zaznamenal značný hypoglykemický efekt a současně snížil i hladinu cholesterolu v krvi.

V čem je tedy bulharský kotvičník lepší?

Pěstování

Bulharský kotvičník z větší části roste ve volné přírodě, což je oproti kotvičníku z Číny a Indie výhoda, neboť v těchto částech světa se kotvičník pěstuje s důrazem na maximalizaci objemu, tím pádem se tamní farmáři nemohou vyhnout používání různých hnojiv a pesticidů, které mají na finální strukturu kotvičníku negativní efekt.

Látkové složení

Bulharský kotvičník obsahuje furostanolové saponiny mezi které patří také sulfátovaný spirostanol, což se o jiných kotvičnících říct nedá. Bulharský Tribulus je také jako jediný bohatý na protodioscin, který má proerektilní účinky a zároveň je tato látka vyhledávána sportovci pro zvýšení fyzického výkonu. V e-shopu Klub Energy Tábor najdete kotvičník ve formě bylinného extraktu Tribulus Terrestris Forte nebo si můžete připravit čaj z kotvičníku.

Tip: Inspiraci a tipy pro zdravé bytí a žití najdete v rubrice „Tělo a kondice„.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na