Proč je bulharský kotvičník lepší než ostatní?

Bulharský kotvičník zemní
Bulharský kotvičník zemní

Jeho kořen, ale i plody, se ve vysokém rozsahu používaly v tradiční čínské a indické medicíně a dodnes je kotvičník používán jako účinný doplněk stravy. Jaké výhody nám přináší bulharský kotvičník a čím se liší od jiných kotvičníků?

K čemu se používá kotvičník?

Snížení tlaku

Podle studií kotvičník u jedinců s hypertenzí prokazatelně snižuje tlak a tepovou frekvenci už po prvním týdnu užívání. Kromě toho pomáhá i s jinými srdečními onemocněními a chrání buňky v srdci před zánikem.

Potence

Mnoho lidí se ve svém intimním životě potýká s problémem nedostatečného sexuálního pudu. Tato nepříjemnost vyvstává převážně kvůli nedostatku testosteronu. Konzumace kotvičníku asistuje s tvorbou testosteronu a tím pádem i zvýšení libida a chuti na sex.

Cukrovka & Cholesterol

Boj s cukrovkou a vysokým cholesterolem je dlouhý a nepříjemný proces. Kotvičník v několika studiích zaznamenal značný hypoglykemický efekt a současně snížil i hladinu cholesterolu v krvi.

 

V čem je tedy bulharský kotvičník lepší?

Pěstování

Bulharský kotvičník z větší části roste ve volné přírodě, což je oproti kotvičníku z Číny a Indie výhoda, neboť v těchto částech světa se kotvičník pěstuje s důrazem na maximalizaci objemu, tím pádem se tamní farmáři nemohou vyhnout používání různých hnojiv a pesticidů, které mají na finální strukturu kotvičníku negativní efekt.

Látkové složení

Bulharský kotvičník obsahuje furostanolové saponiny a sulfátovaný spirostanol, což se o jiných kotvičnících říct nedá. Bulharský Tribulus je také jako jediný bohatý na protodioscin, který má proerektilní účinky a zároveň je tato látka vyhledávaná sportovci pro zvýšení fyzického výkonu.

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.