Proč je bulharský kotvičník lepší než ostatní?

Bulharský kotvičník zemní
Bulharský kotvičník zemní

Kotvičník zemní, neboli Tribulus Terrestis je velice účinná bylinka, která roste jen ve specifických podmínkách na několika málo místech na světě.

Jeho kořen, ale i plody, se ve vysokém rozsahu používaly v tradiční čínské a indické medicíně a dodnes je kotvičník používán jako účinný doplněk stravy. Jaké výhody nám přináší bulharský kotvičník a čím se liší od jiných kotvičníků?

K čemu se používá kotvičník?

Snížení tlaku

Podle studií kotvičník u jedinců s hypertenzí prokazatelně snižuje tlak a tepovou frekvenci už po prvním týdnu užívání. Kromě toho pomáhá i s jinými srdečními onemocněními a chrání buňky v srdci před zánikem.

Potence

Mnoho lidí se ve svém intimním životě potýká s problémem nedostatečného sexuálního pudu. Tato nepříjemnost vyvstává převážně kvůli nedostatku testosteronu. Konzumace kotvičníku asistuje s tvorbou testosteronu a tím pádem i zvýšení libida a chuti na sex.

Cukrovka & Cholesterol

Boj s cukrovkou a vysokým cholesterolem je dlouhý a nepříjemný proces. Kotvičník v několika studiích zaznamenal značný hypoglykemický efekt a současně snížil i hladinu cholesterolu v krvi.

 

V čem je tedy bulharský kotvičník lepší?

Pěstování

Bulharský kotvičník z větší části roste ve volné přírodě, což je oproti kotvičníku z Číny a Indie výhoda, neboť v těchto částech světa se kotvičník pěstuje s důrazem na maximalizaci objemu, tím pádem se tamní farmáři nemohou vyhnout používání různých hnojiv a pesticidů, které mají na finální strukturu kotvičníku negativní efekt.

Látkové složení

Bulharský kotvičník obsahuje furostanolové saponiny a sulfátovaný spirostanol, což se o jiných kotvičnících říct nedá. Bulharský Tribulus je také jako jediný bohatý na protodioscin, který má proerektilní účinky a zároveň je tato látka vyhledávaná sportovci pro zvýšení fyzického výkonu.