Zvěrokruh a bylinky: Beran

zverokruh-beran
koláž:Bylinkydnes.cz

Beran je bojovné znamení typické sebedůvěrou, velkou vnitřní silou a také touhou poměřovat své schopnosti s druhými. Ke všemu se staví čelem, ale snaha "prorazit hlavou zeď" mu občas přináší obtíže.

Charakteristika
Pro Berana je charakteristické činorodé jednání. Cílevědomost, odvaha, někdy až umíněnost pomáhají Beranům realizovat životní plány, za kterýma si pevně stojí a díky organizačním schopnostem a vytrvalosti dosáhnou vždy „svého“. Jsou oblíbení ve společnosti – ale občas se jim však nevyplácí říkat a dělat vše, co zrovna považují za nejlepší. Ale zkrátka nedokáží mlčet a stát se založenýma rukama. Také neradi přijímají rady od jiných, jelikož pro ně je vždy nejlepší ta varianta, kterou si vymyslí a organizují sami.

Beran a vztahy
Pokud s Beranem umíte náležitě vycházet, získáte si jeho srdce. To nejlépe dokáží znamení Lev a Střelec. Proto jsou tato dvě znamení nejvhodnějším protějškem k Beranovi, který je pak v partnerství milý, pozorný, láskyplný, někdy to okoření trochou žárlivosti, ale do vztahu jde na 110%.

Beran a zdraví
Berany postihují zejména obtíže částmi těla na hlavě a kolem hlavy. Nejčastěji trpí ústa – opary, afty, popraskané rty. Dále pak uši – Beran bývá mnohdy nedoslýchavý a dokonce při vší smůle se potýká i s krátkozrakostí. Naštěstí tyto dvě choroby Berana nepostihují společně. A jelikož je většina Beranů cílevědomá a rádi řeší spoustu věcí naráz, svoji chytrou hlavu přetěžují a přichází bolesti hlavy, migrény až nespavost.

Bylinky vhodné pro Berana
řimbaba, třezalka, ašvaganda, šalvěj, pampeliška


BARVA: červená, oranžová

ŽIVEL: oheň

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Mars

Close