Search
Close this search box.

Zvěrokruh a bylinky: Beran

Zdroj: Freepik.com

Charakteristika

Pro Berana je charakteristické činorodé jednání. Cílevědomost, odvaha a někdy až umíněnost pomáhají Beranům realizovat životní plány, za kterými si pevně stojí a díky organizačním schopnostem a vytrvalosti dosáhnou vždy „svého“. Jsou oblíbení ve společnosti – ale občas se jim nevyplácí říkat a dělat vše, co zrovna považují za nejlepší. Ale zkrátka nedokáží mlčet a stát se založenýma rukama. Také neradi přijímají rady od jiných, jelikož pro ně je vždy nejlepší ta varianta, kterou si vymyslí a organizují sami.

Beran a vztahy

Pokud s Beranem umíte náležitě vycházet, získáte si jeho srdce. To nejlépe dokáží znamení Lev a Střelec. Proto jsou tato dvě znamení nejvhodnějšími protějšky k Beranovi, který je pak v partnerství milý, pozorný, láskyplný, někdy to okoření trochou žárlivosti, ale do vztahu jde na 110%.

Beran a zdraví

Berany postihují zejména potíže částí těla na hlavě a kolem hlavy. Nejčastěji trpí ústa – opary, afty, popraskané rty. Dále pak uši – Beran bývá mnohdy nedoslýchavý, a dokonce se při vší smůle potýká i s krátkozrakostí. Naštěstí tyto dvě choroby Berana nepostihují společně. A jelikož jsou většinou Berani cílevědomí a rádi řeší spoustu věcí naráz, svou chytrou hlavu přetěžují a přichází bolesti hlavy, migrény až nespavost.

Bylinky vhodné pro Berana

řimbaba, třezalka, ašvaganda, šalvěj, pampeliška

BARVA: červená, oranžová

ŽIVEL: oheň

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Mars

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám