Jednoduchá kosmetika z toho, co dům dá

pece-o-plet
foto:Freeimages.com/Waldemo

Obchody, drogerie a lékárny jsou přehlceny nejrůznějšími druhy kosmetických přípravků. Člověk už pak neví, co je opravdu účinné. Po kterém z milionů přípravků v krásných obalech známých i neznámých značek sáhnout, aby byl jeho pleti opravdu ku prospěchu. My jsme vyzkoušeli domácí tipy předávané z generace na generaci a s výsledky jsme nadmíru spokojení.

JEDNODUCHÉ OSVĚŽENÍ PLETI
Slupky ze salátové okurky nakrájíme na tlustější proužky, můžeme použít i slupky melounu.
Přiložíme na odlíčený obličej a dekolt, lehneme a relaxujeme. Nesmíme zapomenout položit 2 kolečka okurky na oči, které nás zbaví opuchání, vaků a kruhů pod očima. Necháme působit 15 – 20 minut. Pak už se jen radujeme ze svěží a čisté pleti. Okurka i meloun dodává vláhu a hebkost.

TRADICE Z DROŽDÍ
Pro vysoký obsah vitaminu B, který je výborný na problematickou, mastnou pleť a akné se stává droždí častou součástí pleťové masky. Nenechte se odlákat kvasnicovým zápachem a vyzkoušejte masku z některých ingrediencí, které Vám jistojistě leží v lednici. Naše recepty:

 • 1 kostka droždí + 1,5 dcl mléka + 1 kávová lžička medu
  Ingredience smícháme, naneseme na odlíčenou pleť a necháme působit 15 – 20 minut. Poté masku opláchneme. Opakovat minimálně 2 x měsíčně pro pleť bez pupínků, zánětů a otoků.
 • 1 kostka droždí + 1 polévková lžíce vlažné vody + 1 lžička šťávy z citrónu
  Vytvoříme kašičku, naneseme na obličej, necháme působit cca 20 minut a opláchneme vlažnou vodou. Výsledkem je hebká a dlouhodobě pročištěná pleť.

MASKY Z VAJEC

 • 1 vaječný bílek + 2 polévkové lžíce okurky
  Z bílku ušleháme sníh a přidáme najemno nastrouhanou okurku. Směsí potřeme obličej a po cca 15 minutách opláchneme vlažnou vodou. Pravidelným užíváním alespoň 2 x týdně zcelíme póry a vypneme pleť na dlouhou dobu.
 • 1 vaječný žloutek + 1 banán + 1 polévková lžíce olivového oleje
  Banán rozmělníme vidličkou, přidáme vaječný žloutek a lžíci olivového oleje. Vzniklou hmotu naneseme na obličej a necháme 20–25 minut působit. Tato maska zaručeně potěší zejména dámy s vysušenou pletí.
Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.