Search
Close this search box.

Jednoduchá domácí kosmetika z toho, co dům dá

Zdroj: Freepik.com

Obchody, drogerie a lékárny jsou přehlceny nejrůznějšími druhy kosmetických přípravků. Člověk už pak neví, co je opravdu účinné. Po kterém z milionů přípravků v krásných obalech známých i neznámých značek sáhnout, aby byl jeho pleti opravdu ku prospěchu? My jsme vyzkoušeli domácí kosmetiku a tipy předávané z generace na generaci a s výsledky jsme nadmíru spokojeni. Domácí kosmetika vám ušetří peníze a vaši pleť přírodně vyživí.

JEDNODUCHÉ OSVĚŽENÍ PLETI

Slupky ze salátové okurky nakrájíme na silnější proužky, můžeme použít i slupky melounu.
Přiložíme na odlíčený obličej a dekolt, lehneme si a relaxujeme. Nesmíme zapomenout položit 2 kolečka okurky na oči, které nás zbaví opuchání, vaků a kruhů pod očima. Necháme působit 15 – 20 minut. Pak už se radujeme ze svěží a čisté pleti. Okurka i meloun dodávají vláhu a hebkost.

DOMÁCÍ KOSMETIKA ANEB TRADICE Z DROŽDÍ

Pro vysoký obsah vitamínu B, který je výborný na problematickou, mastnou pleť a akné, se stává droždí častou součástí pleťové masky. Nenechte se odlákat kvasnicovým zápachem a vyzkoušejte masku z některých ingrediencí, které vám určitě leží v lednici.

Naše recepty na domácí kosmetiku:

 • 1 kostka droždí + 1,5 dcl mléka + 1 kávová lžička medu
  Ingredience smícháme, naneseme na odlíčenou pleť a necháme působit 15 – 20 minut. Poté masku opláchneme. Opakovat minimálně 2 x měsíčně pro pleť bez pupínků, zánětů a otoků.
 • 1 kostka droždí + 1 polévková lžíce vlažné vody + 1 lžička šťávy z citrónu
  Vytvoříme kašičku, naneseme na obličej, necháme působit cca 20 minut a opláchneme vlažnou vodou. Výsledkem je hebká a dlouhodobě pročištěná pleť.

MASKY Z VAJEC

 • 1 vaječný bílek + 2 polévkové lžíce okurky
  Z bílku ušleháme sníh a přidáme najemno nastrouhanou okurku. Směsí potřeme obličej a po cca 15 minutách opláchneme vlažnou vodou. Pravidelným užíváním alespoň 2 x týdně zcelíme póry a vypneme pleť na dlouhou dobu.
 • 1 vaječný žloutek + 1 banán + 1 polévková lžíce olivového oleje
  Banán rozmělníme vidličkou, přidáme vaječný žloutek a lžíci olivového oleje. Vzniklou hmotu naneseme na obličej a necháme 20 – 25 minut působit. Tato maska zaručeně potěší zejména dámy s vysušenou pletí.

Trápí vás akné? Pak tu pro vás máme připraveny domácí pleťové masky proti akné.

Pro různé tipy pleti najdete více inspirace zde – domácí pleťové masky. Otestujte, která vám vyhovuje nejvíce. Přírodní kosmetika na pleť je šetrná a účinná, působení přírodních krémů i masek je dlouhodobé a díky tomu vaše pleť i v pokročilém věku bude krásná a bez předčasných známek stárnutí.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám