10 rostlin, které nahradí modrou pilulku

zazvor-hlizy
foto:Freeimages.com/abcdz2000

Problémy s erekcí nebo snížení libida doprovází mužskou polovinu lidstva po tisíciletí. Moderní doba však s sebou přinesla velké množství faktorů, které tyto problémy umocňují. Postihují pak mužskou populaci v míře dříve nezvyklé. K dostání jsou dnes farmaceutické přípravky pro posílení erekce, ale existuje celá řada přírodních preparátů, které pomohou obdobnou měrou.

Zde je vybrána desítka rostlin, které mají potřebné účinky:

1. Ašvaganda (Withania somnifera), známá jako indický ženšen a po staletí užívaná pro zlepšení tělesné kondice, dokáže posílit všechny údy těla

2. Maca (Lepidium meyenii) obsahuje výživný komplex látek dodávajících tělu energii, má omlazují účinky a stimuluje správnou tvorbu hormonů

3. Ženšen (Panax ginseng) zahání únavu a zlepšuje výkonnost. Napomáhá k hormonální rovnováze a zlepšuje schopnost vstřebávání živin potřebných pro reprodukční funkci.

4. Kotvičník (Tribulus terrestris) zvyšuje produkci testosteronu a posiluje potenci. Je vhodný při léčbě mužské neplodnosti a zbytnění prostaty.

5. Guarana (Paullinia cupana) je zdrojem až čtyřnásobného množství kofeinu, než je obvyklé v kávě. Zlepšuje kardiovaskulární činnost, čímž dochází k dokonalejšímu prokrvení, dodá energii a zvýší libido.

6. Zázvor (Zingiber officinale) rozšiřuje cévy a pomáhá k lepší cirkulaci krve. Zvyšuje sexuální apetit.

7. Celer (Apium graveolens) působí pozitivně na krevní oběh. Detoxikuje organismus a podporuje hubnutí. Reguluje hladinu hormonů.

8. Chřest (Asparagus officinalis) je znám vysokým obsahem folátů a draslíku. Snižuje hypertenzi a pomáhá udržet erekci i při problémech s prostatou

9. Chilli paprika (Capsicum annuum) prokrvením celého těla, včetně pohlavních orgánů, vede ke zvýšení citlivosti a zlepšování potence. Bezprostředně po konzumaci se však raději vyhněte orálním praktikám.

10. Kakaové boby (Theobroma cacao) byly pro své afrodiziakální a pohodu navozující účinky oblíbeny již Mayi a Aztéky. Jsou zdrojem řady minerálů zyšujících sexuální výkonnost.

Takže pánové, dejte se tedy do experimentování. Určitě si z uvedených vyberete aspoň jedno rostlinné afrodiziakum, které se vám osvědčí.

Štítky , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.