Proč vyzkoušet chia semínka

chia-seminka
foto:Freeimages.com/Gabriela Ruellan

Zázračná semínka CHIA – SALVIA HISPANCIA neboli česky ŠALVĚJ HISPÁNSKÁ byla používána již v dávných dobách bájnými Aztéky, jenž byli známi svojí sílou a vytrvalostí. Dokonce se Chia semínka používala jako platidlo, což je důkazem toho, jak byla Chia semínka již v dobách před našim letopočtem velmi ceněná a vzácná potravina. Dnes je Chia považována za superpotravinu k nezaplacení.

V dnešním světě se CHIA dostává čím dál více do povědomí po celém světě. A to díky objevům dalších a dalších pozitivních účinků na lidský organismus. Prokázáno je, že Chia obsahují proteiny, kvalitní sacharidy, železo, fosfor, zinek, magnesium, vlákninu, antioxidanty, omega 3 mastné kyseliny, vápník – toho obsahují až 5 x více než mléko, jenž je navíc lehčeji stravitelný než vápník v mléku.

Když nasypeme Chia semínka do vody, vytvoří se kolem nich průhledný povlak, jakýsi gel, který je velmi lehce stravitelný. Chia jsou hydrofilní – absorbují velké množství vody a dokáží se zvětšit až 12x. Tento jev dělá z Chia semínek výborného pomocníka při hubnutí – zaplní žaludek a snižují pak pocit hladu. Údajně také konzumací Chia semínek dochází ke snížení hladiny cukru v krvi, což ocení zejména diabetici a lidé při dietách. A má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Ne nadarmo se Chia semínkům přezdívá „SEMÍNKA BĚŽCŮ“. Stala se oblíbenou součástí každodenní stravy sportovců, protože dodává přírodní dávku energie a navíc díky velké dávce vápníku posiluje kosti.
Chia semínka mohou být součástí nejrůznějších nápojů, ale také potravin, přidávají se třeba do müsli, jogurtů, salátů nebo kaší. Chuťově rozhodně žádný nápoj ani pokrm nezkazí, jelikož jsou téměř bez chuti. A ač neútočí nijak rafinovaně na naše chuťové pohárky,  o to dokonalejší je jejich účinek na naše zdraví.

Chcete vyzkoušet pozitivní účinky Chia semínek už teď ?!

Vyzkoušejte zvýhodněné balení XL 500g!

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.