Search
Close this search box.

Kmín uleví při nadýmání

Zdroj: Freepik.com

Kmín je hojně užíván v kuchyni pro své aroma a vůni. Vařené brambory si bez kmínu asi neumíme představit, výborně si rozumí třeba s vepřovým masem a pekaři ho s oblibou přidávají do nejrůznějších druhů pečiva. Kromě chuti a vůně však silice obsažená v kmínu napomáhá dobrému zažívání.

Kmín podporuje tvorbu trávicích šťáv, zklidňuje žaludek a tlumí křeče hladkého svalstva trávicího traktu. Ve střevech potlačuje hnilobné a kvasné procesy, působí proti baktériím a parazitům. Uleví také při pálení žáhy.

Tip: Zjistěte, které další bylinky pomáhají proti nadýmání.

Kmín proti nadýmání přidejte do jídel

Pokud jste typický masožrout, kmín určitě do svých receptů zařaďte. Stejně tak při vaření pokrmů obsahujících nadýmavé druhy zelenin. Používejte celá nebo čerstvě drcená semena. Nekupujte kmín již nadrcený, silice v kmínu po drcení rychle vyprchávají, a tím se snižují jeho účinky. Kmín je bezpečný i pro malé děti a kmínový čaj (podobně jako fenyklový) mohou maminky používat při tišení bolestí bříška u svých ratolestí. Tatínci mohou zase po dobrém obědě vyzkoušet panáčka kmínky, která byla dříve klasikou českých hospůdek.

Vyberte si i další bylinky, které uleví při nadýmání.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články