Search
Close this search box.

Vliv ženšenu na duševní vitalitu

Zdroj: Freepik.com

Hlavní účinnou složkou ženšenu (Panax ginseng) jsou chemické sloučeniny zvané ginsenosidy, které patří mezi látky zvané saponiny. Ženšen je kořen a dosud bylo identifikováno 30 ginsenosidů, přičemž každý z nich vykazuje jiné farmakologické účinky.

Vliv ženšenu na zdraví

Velmi interesantní se jeví vliv ženšenu na kognitivní (poznávací) funkce lidské psychiky. Tyto funkce zahrnují paměť, koncentraci, pozornost, řeč, rychlost myšlení a schopnost pochopení informací. Zastánci konzervativního proudu medicíny se snaží účinky ženšenu popírat nebo je označují za neprůkazné, avšak v řadě již uskutečněných studií byl při podávání ženšenu potvrzen pozitivní efekt na kognitivní funkce. Také poznatky fytoterapeutů a tisícileté zkušenosti s užíváním ženšenu na asijském světadílu jeho skvělou pověst potvrzují.

Tip: Zjistěte, jak vybrat kvalitní ženšen.

Kombinace ženšenu a guarany

Zkoumán byl také účinek kombinace ženšenu a guarany. Jako hlavní akcelerátor mentálního výkonu bývá ze složek guarany označován guaranin (kofein), při studii však byly spolu s ženšenem použity malé dávky guarany s množstvím kofeinu odpovídajícím desetině šálku kávy. Přesto výsledky ukázaly, že synergický účinek těchto dvou bylin výrazně zlepšil kognitivní funkce zkoumaných subjektů. Zdá se tedy pravděpodobné, že důležitý je celý komplex účinných látek v přírodních přípravcích, který žádné extrakty nebo syntetické produkty nemohou nahradit.

Duševní vitalitu podpoří přírodní bylinné produkty Energy

V našem e-shopu Klubu Energy Tábor najdete bylinné pentagramové produkty, terapeutické krémy, bylinné extrakty, terapeutické nápoje a další přírodní produkty, a to nejen s obsahem ženšenu. S obsahem ženšenu můžeme doporučit Energy King Kong bylinný koncentrát, který vám dodá sílu a energii na dlouhou dobu.

Tip: Pro muže můžeme doporučit indický ženšen.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám