8.srpen je Mezinárodním dnem ženského orgasmu

foto:Freeimages.com/Stacy Braswell

Brazílie je země známá temperamententem svých obyvatel. Je tedy příznačné, že právě zde zavedli speciální svátek věnovaný ženskému orgasmu.

Mezinárodní den ženského orgasmu, svátek s oficiálním názvem Día Internacional del Orgasmo femenino se koná každoročně 8.srpna z iniciativy Arimateia Dantase, radního v brazilském Esperantinu, který navrhnul speciální den věnovaný podpoře ženského sexuálního potěšení.

Ženský orgasmus byl dlouho tajemstvími obestřenou součástí sexu, protože mnoho žen po celém světě vyvrcholení neprožila, pro mnoho dalších bylo jen obtížně dosažitelné. Ale v posledních pěti desetiletích došlo k nárustu intenzivní zájmu o sexualitu a mnoho feministických hnutí se zasloužilo o osvětu v této oblasti.

Orgasmus přináší pocity blaha, pozitivně se odráží na psychice, vede k vyrovnanosti a lepší náladě. Švýcarští vědci navíc přišli při výzkumu sexuálního vyvrcholení k zajímavému objevu, že je také výzmaným imunostimulátorem, posiluje obranyschopnost organismu. Spálíte při něm obrovské množství kalorií, je tedy pomocníkem při udržování štíhlé linie. A nakonec je třeba zmínit, že posiluje pánevní dno a eliminuje tak pravděpodobnost vzniku problémů s inkontinencí.

Ustanovení dne zasvěceného oslavě tak zdraví prospěšného fyzického projevu je proto dozajista bohulibým činem. A ženy po celém světě by jej se svými partnery či partnerkami měly oslavit tím nejlepším způsobem-prožitím fantastického orgasmu.