Search
Close this search box.

8. srpen je Mezinárodním dnem ženského orgasmu

Zdroj: Freepik.com

Mezinárodní den ženského orgasmu, svátek s oficiálním názvem Día Internacional del Orgasmo femenino se koná každoročně 8. srpna z iniciativy Arimateia Dantase, radního v brazilském městě Esperantina, který navrhnul speciální den věnovaný podpoře ženského sexuálního potěšení.

Ženský orgasmus byl dlouho tajemstvími obestřenou součástí sexu, protože mnoho žen po celém světě vyvrcholení neprožilo, pro mnoho dalších bylo obtížně dosažitelné. Ale v posledních pěti desetiletích došlo k nárůstu intenzivního zájmu o sexualitu a mnoho feministických hnutí se zasloužilo o osvětu v této oblasti.

Orgasmus přináší pocity blaha, pozitivně se odráží na psychice, vede k vyrovnanosti a lepší náladě. Švýcarští vědci navíc přišli při výzkumu sexuálního vyvrcholení k zajímavému objevu, že je také významným imunostimulátorem, posiluje obranyschopnost organismu. Spálíte při něm obrovské množství kalorií, je tedy pomocníkem při udržování štíhlé linie. A nakonec je potřeba zmínit, že posiluje pánevní dno a eliminuje tak pravděpodobnost vzniku problémů s inkontinencí.

Ustanovení dne zasvěceného oslavě tak zdraví prospěšného fyzického projevu je proto dozajista bohulibým činem. A ženy po celém světě by ho se svými partnery či partnerkami měly oslavit tím nejlepším způsobem – prožitím fantastického orgasmu.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat