ŠTÍTEK ovoce
datle

Datle – zdravá dieta beduínů

I když datle nepatří mezi domácí ovoce, tradiční Vánoce se bez nich nedokážu představit. U vánočních pohádek přijdou náramně vhod, zvlášť, když máte chuť na sladké a nechcete to přehánět s cukrovím.

vitamin-c

Abeceda vitamínů: C

Když se řekne vitamín, většina lidí si na prvním místě vybaví vitamín C. Bývá zdůrazňován jeho vliv na imunitu, zejména v obdobích, kdy řádí respirační choroby. V organismu má však mnohem více úkolů.

plody-mucenky

Plody mystické mučenky vám spraví náladu

Mučenka dostala jméno podle toho, že části jejích nádherných květů připomínají hřeby a kladiva - nástroje Ježíšova umučení. Plodí však ovoce báječné chuti, při jehož pojídání trpět rozhodně nebudete.

jahody

Jahody – sexy ovoce, po kterém se hubne

Rudé plody jahodníku jsou dokonalou zdravou náhradou sladkostí. Jsou šťavnaté, voňavé a sladké, plné vitamínů a dalších prospěšných látek. A i když se jimi přecpete, nemusíte mít obavu z tloustnutí.

vitarianska-strava

Raw food – je syrová strava zdRAWá?

Raw food je jedním ze zaklínadel zdravého životního stylu posledních let. Jde směr lidské výživy založený na syrové rostlinné stravě. Je to ale vůbec zdravé, táží se mnozí. Zde jsou PRO a PROTI.

divka-s-paprikou

Potraviny, které zostří zrak

Malým dětem odmalička vštěpujeme myšlenku, že mrkev je tou nejlepší zeleninou pro naše oči. Potravin podporujících zrak je ale víc a karotka nepatří mezi úplné šampiony.

Close