Search
Close this search box.

Ostropestřec zregeneruje poškozená játra

Zdroj: Freepik.com

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je rostlina hojně se vyskytující při pobřeží Atlantského oceánu, ve Středomoří, ale dobře se jí daří také u nás. Je to zelený bodlák se špičatými listy, na kterých jsou bílé skvrny. V létě ho zdobí fialovo-purpurové květy, které se na konci léta mění v semena.

Dříve se k léčení užívaly listy, kořeny i květy, dnes jsou to naopak semena, u nichž se prokázalo nejvíce účinných látek – cukry, tuky, bílkoviny, hořčiny, aminokyseliny, silice, flavonolignany, silymarin.

Ostropestřec mariánský má v bylinné medicíně široké pole působení

  • při léčbě jater, sleziny a ledvin
  • působí jako tonikum a stimulant
  • při cirhóze jater, zánětu jater, žloutence
  • pro celkovou podporu činnosti jater
  • při onemocnění žlučníku, působení proti jedům
  • při závislosti na drogách a alkoholu má regenerační schopnosti
  • reguluje hladinu cholesterolu
  • zmírňuje deprese
  • doporučuje se i jako doplňková léčba při a po chemoterapii

Lékaři na kdejaký neduh předepisují běžně antibiotika, která nám ve většině případů sice hned uleví, ale zároveň přivodí další zatížení jater. Když už jsou antibiotika nutná, určitě po nich dopřejte svému tělu ostropestřec pro rychlejší regeneraci. V našem e-shopu najdete kapsle Cytosan, které obsahují extrakt z ostropestřce, humáty a zelený jíl. Prohlédněte si všechny produkty řady Cytosan a vyberte si to nejvýhodnější balení pro vás.

Ze semen ostropestřce si můžete vyrobit čaj i sami doma. Nejlepší je semena trochu rozdrtit, aby se lépe louhovala. Jinak jsou v Česku k dostání klasické čajové pytlíky, tinktury, kapky, olejíčky, tablety, kapsle nebo prášek. Je to velmi šetrná bylina, kterou můžete užívat dlouhodobě bez vedlejších účinků. A kdy je nejlepší začít s očistou?

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám