Search
Close this search box.

Dožijte se úctyhodného stáří díky mladému ječmenu

Zdroj: Freepik.com

I když je můžeme získat z celého spektra jiných zdrojů, pouze u minima z nich se setkáme s takovým rozsahem a bohatostí nutrientů. Šťáva z mladého ječmene je enzymatickou bombou pro náš organismus. Je plná vitamínů, minerálů, aminokyselin a enzymů.

Obsažené látky ve šťávě z mladého ječmene

Obsahuje silné antioxidanty, které zabraňují stárnutí organismu a pravděpodobně mají zajímavý protirakovinový účinek. Jedním z klíčových prvků v mladém ječmeni, které jsou zodpovědné za tento efekt, je enzym známý jako superoxiddismutáza (SOD), ten je činidlem schopným ničit volné radikály v těle. Volné radikály jsou podle mnoha odborníků považovány za primární důvod pro předčasné stárnutí a nemoci. Poškozují buněčné membrány, buněčné mitochondrie a dokonce i DNA. Mladý ječmen přispívá k podstatné redukci volných radikálů, zastavuje řetězovou reakci oxidace, která usmrcuje zdravé buňky. Dostatečný příjem SOD je dobrým základem pro snižování vysoké hladiny LDL cholesterolu a účinnou metodou při léčbě rakoviny.

Mladý ječmen má další zajímavé účinky

  • detoxikuje organismus
  • inhibuje tvorbu lipidů zodpovědných za vysoký krevní tlak a srdeční choroby
  • zabraňuje vstřebávání karcinogenních látek ze zažívacího traktu
  • napomáhá zdravé tvorbě červených krvinek
  • podporuje zásobení tkání kyslíkem a pomáhá odstraňovat těžké kovy a chemikálie z krve
  • pomáhá pacientům s chronickou pankreatitidou
  • neutralizuje překyselení organismu, je vhodný při léčbě vředových chorob

Ječmen je vynikajícím potravinovým doplňkem, který může obří měrou přispět k celkovému zdraví organismu a zvýšit šance dožít se vysokého věku.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám