Search
Close this search box.

Sedmero bylin posilujících ženský sexuální prožitek

Zdroj: Freepik.com

Historicky má bylinkářství bohaté zkušenosti v hledání spolehlivých afrodiziak umožňujícím ženám prožít silnější sexuální uspokojení. Některé rádoby spolehlivé nápoje lásky byly pravděpodobně jen dryáky, jejichž účinky byly pouhým zbožným přáním a vykazovaly maximálně placebo efekt. Ale přesto existuje okruh bylinek, které díky své schopnosti sexuálně stimulovat obstály ve zkoušce času.

Přírodní afrodiziaka pro ženy

V žádném případě není nutné míchat milostný lektvar, stačí bylinky užívat standardním způsobem v doporučeném množství. Jsou to velmi šetrné drogy, které nevykazují nežádoucí interakce. Některé z nich naopak v kombinaci s jinými poskytují synergické účinky. Pojďme se na ně podívat.

1. Ašvaganda (Withania somnifera) je ajurvédská bylinka věhlasná svými uklidňujícími účinky, rolí při harmonizaci klíčových hormonů v těle a schopností zvýšit produkci testosteronu. Jestliže je hladina testosteronu u ženy v normálu, je sexuálně aktivnější a milování si také více užívá.

2. Bujarník johimbe (Pausinystalia yohimbe) je tradičním africkým afrodiziakem, za jeho účinky stojí alkaloidy yohimbin, yohimbilen a ajmalin. Má schopnosti zvýšit průtok krve do genitálií, stimuluje pánevní nervová ganglia a nervy erektilní tkáně klitorisu.

3. Catuaba (Erythroxylum catuaba), jejíž aktivní složkou je yohimbin, rozdmýchává libido a touhu. Zvedá hladinu dopaminu v mozku, což vede k větší citlivosti erotogenních zón. Slouží ke zvýšení intenzity orgasmu a jejím pravidelným uživatelům se prý zdávají erotické sny.

4. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) přináší ženám větší touhu, zvýšenou vzrušivost, lepší vaginální lubrikaci a dechberoucí orgasmy. Stimuluje androgenní receptory v mozku, což dělá tělo mnohem citlivější na testosteron a další pohlavní hormony.

5. Maca horská (Lepidium meyenii) díky obsaženým makamidům a makainům u žen zvyšuje libido, dodává sexuální výkonnost a stimuluje citlivost klitorální oblasti.

6. Muira puama (Ptychopetalum olacoides) příznivě působí na nervosvalový systém. Ženy užívající tuto bylinu pociťují nárůst libida, touhy, sexuálního požitku a zesílení orgasmu. Bývá hlavní složkou farmaceuticky vyráběných krémů na lepší prokrvení klitorisu.

7. Ženšen pravý (Panax ginseng) je uznávaný tisíce let jako spolehlivé sexuální tonikum poskytující sílu a mladistvou vitalitu. Účinné látky, ginsenosidy, usnadňují uvolňování oxidu dusnatého v cévách, což zvyšuje průtok krve do klitorisu a umožňuje poznat pocity opravdové rozkoše.

Tip: Máme pro vás připravených dalších 10 bylin pro zvýšení sexuálního apetitu.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám