Sedmero bylin posilujících ženský sexuální prožitek

slast
foto: Pixabay.com/StockSnap

Historicky má bylinkářství bohaté zkušenosti v hledání spolehlivých afrodiziak umožňujícím ženám prožít silnější sexuální uspokojení. Některé rádoby spolehlivé nápoje lásky byly pravděpodobně jen dryáky, jejichž účinky byly pouhým zbožným přáním a vykazovaly maximálně placebo efekt. Ale přesto existuje okruh bylinek, které díky své schopnosti sexuálně stimulovat obstály ve zkoušce času.

V žádném případě není nutné míchat milostný lektvar, stačí bylinky užívat standardním způsobem v doporučeném množství. Jsou to velmi šetrné drogy, které nevykazují nežádoucí interakce. Některé z nich naopak v kombinaci s jinými poskytují synergické účinky. Pojďme se na ně podívat.

1. Ašvaganda (Withania somnifera) je ajurvédská bylinka věhlasná svými uklidňujícími účinky, rolí při harmonizaci klíčových hormonů v těle a schopností zvýšit produkci testosteronu. Jestliže je hladina testosteronu u ženy v normálu, je sexuálně aktivnější a milování si také více užívá.

2. Bujarník johimbe (Pausinystalia yohimbe) je tradičním africkým afrodiziakem, za jehož účinky stojí alkaloidy yohimbin, yohimbilen a ajmalin. Má schopnosti zvýšit průtok krve do genitálií, stimuluje pánevní nervová ganglia a nervy erektilní tkáně klitorisu.

3. Catuaba (Erythroxylum catuaba), jejíž aktivní složkou je yohimbin, rozdmýchává libido a touhu. Zvedá hladinu dopaminu v mozku, což vede k větší citlivosti erotogenních zón . Slouží ke zvýšení intenzity orgasmu a jejím pravidelným uživatelům se prý zdávají erotické sny.

4. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) přináší ženám větší touhu, zvýšenou vzrušivost, lepší vaginální lubrikaci a dech beroucí orgasmy. Stimuluje androgenní receptory v mozku, což činí tělo mnohem citlivější na testosteron a další pohlavní hormony.

lb-exoticherbs-maca

5. Maca horská (Lepidium meyenii) díky obsaženým makamidům a makainům u žen zvyšuje libido, dodává sexuální výkonnost a stimuluje citlivost klitorální oblasti.

6. Muira puama (Ptychopetalum olacoides) příznivě působí na nervosvalový systém. Ženy užívající tuto bylinu pociťují nárůst libida, touhy, sexuálního požitku a zesílení orgasmu. Bývá hlavní složkou farmaceuticky vyráběných krémů na lepší prokrvení klitorisu.

7. Ženšen pravý (Panax ginseng) je uznávaný tisíce let jako spolehlivé sexuální tonikum poskytující sílu a mladistvou vitalitu. Účinné látky, ginsenosidy, usnadňují uvolňování oxidu dusnatého v cévách, což zvyšuje průtok krve do klitorisu a umožňuje poznat pocity opravdové rozkoše.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.