Květové esence vyladí psychiku

plana-ruze
foto:Freeimages.com/Ria Hills

Již naši předci zaznamenali, že paprsky slunce dopadající na květy rostlin pokryté ranní rosou dokáží člověka pozitivně naladit a zároveň dodat jakousi magickou energii. Toto zjištění je vedlo k hlubšímu zkoumání, které postupem času potvrdilo, že určité květy vlastní energetické otisky s léčebným potencionálem.

V civilizaci krétských Mínojských obyvatel se při slavnostních obřadech vkládaly do vody specifické květy, které vodu obohatily o životní energii dané rostliny. Kréťané tuto vodu popíjeli a po takovém obřadu byli jako noví lidé – klidní, vyvážení, láskyplní a svěží.

Ve dvacátých letech 20. století došlo k znovuobjevení léčivých sil květů díky Dr. Edwardu Bachovi. Ten nebyl spokojený s medicínou té doby, která se nezabývala příčinami nemocí, ale pouze symptomy. Při zkoumání příčin nemocí se instinktivně obrátil k přírodě. Dlouhodobým zkoumáním účinků různých květů dal tomuto odvětví bylinkářství nový význam a Bachovy květinové esence se užívají dodnes. Traduje se, že účinky květů zkoušel sám na sobě a tak nejlépe zjistil, která bylinka ho nejlépe uklidní.

Dnes je k dostání široká škála aromaterapeutických přípravků – květinové esence, esenciální oleje, vonné svíčky, inhalační přípravky, vonné tyčinky, vše z květin a výtažků rostlin. Není však nad to, projít se do přírody a kochat se pohledem a vůní rozkvetlých stromů a květin. Taková procházka rozkvetlým třešňovým sadem nebo růžovou zahradou polichotí nejen zraku a čichu, ale je sama o sobě zklidňující terapií, která potěší nejen romantickou duši.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.