Search
Close this search box.

Květové esence vyladí psychiku

Zdroj: Freepik.com

Již naši předci zaznamenali, že paprsky slunce dopadající na květy rostlin pokryté ranní rosou dokáží člověka pozitivně naladit a zároveň dodat jakousi magickou energii. Toto zjištění je vedlo k hlubšímu zkoumání, které postupem času potvrdilo, že určité květy vlastní energetické otisky s léčebným potencionálem.

Historie léčivých květinových vůní

V civilizaci krétských Mínojských obyvatel se při slavnostních obřadech vkládaly do vody specifické květy, které vodu obohatily o životní energii dané rostliny. Kréťané tuto vodu popíjeli a po takovém obřadu byli jako noví lidé – klidní, vyvážení, láskyplní a svěží.

Dr. Edward Bach

Ve dvacátých letech 20. století došlo ke znovuobjevení léčivých sil květů díky Dr. Edwardovi Bachovi. Ten nebyl spokojený s medicínou té doby, která se nezabývala příčinami nemocí, ale pouze symptomy. Při zkoumání příčin nemocí se instinktivně obrátil k přírodě. Dlouhodobým zkoumáním účinků různých květů dal tomuto odvětví bylinkářství nový význam a Bachovy květinové esence se užívají dodnes. Traduje se, že účinky květů zkoušel sám na sobě, a tak nejlépe zjistil, která bylinka ho nejlépe uklidní.

Dnes je k dostání široká škála aromaterapeutických přípravků – květinové esence, esenciální oleje, vonné svíčky, inhalační přípravky, vonné tyčinky, vše z květin a výtažků rostlin. Není však nad to projít se do přírody a kochat se pohledem a vůní rozkvetlých stromů a květin. Taková procházka rozkvetlým třešňovým sadem nebo růžovou zahradou polichotí nejen zraku a čichu, ale je sama o sobě zklidňující terapií, která potěší nejen romantickou duši. Dopřejte si aromaterapii s kvalitními esenciálními oleji Energy a vyzkoušejte terapii vůní.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám