Search
Close this search box.

Šalvějový čaj proti nadměrnému pocení

Zdroj: Freepik.com

Pocení je běžným projevem těla při přehřátí organismu vlivem vysokých teplot nebo fyzické námahy, ale třeba také v důsledku nervového vypětí. Občas se potí každý. Jestliže se však potíte neustále i v klidu, jedná se o takzvanou hyperhidrózu. Potu je vylučováno více, než je pro termoregulaci nutné. Jak se toho zbavit? Uvařte si šalvějový čaj proti nadměrnému pocení, je to jednoduché a účinné.

Hyperhidróza je poměrně obtěžující záležitost. Určitě jste se ocitli v situacích, kdy potřebujete působit svěže a sebejistě a místo toho jste nervózní a pot z vás jen leje. Jestliže nechcete absolvovat iontoforézní léčbu nebo pocení pouze maskovat kosmetickými přípravky, určitě stojí za zkoušku šalvějový čaj.

Jak vařit šalvějový čaj?

Popíjení šalvějového čaje snižuje produkci potu, řeší nadměrné pocení nervového původu a pomáhá ženám při návalech horka v období menopauzy.

Příprava čaje je snadná.

 • 3 lžičky sušené šalvěje nebo čerstvých šalvějových lístků zalijte 1 litrem vroucí vody.
 • Po 10 minutách výluh sceďte.
 • Vychladlý čaj skladujte v lednici, pijte asi 2 šálky denně.
 • Pokud vám vadí nahořklá příchuť šalvěje, můžete čaj dosladit medem nebo stévií.
 • Těhotné a kojící ženy by se kvůli obsahu thujonu však měly šalvěje vyvarovat.

Šalvějový čaj proti nadměrnému pocení i posílení imunity

Šalvěj je ovšem velmi užitečná bylinka, která kromě pocení pomáhá také při bolestech zubů a různých infektech dutiny ústní. Setkat se můžete se dvěma druhy – šalvějí lékařskou a šalvějí přeslenitou. Šalvěj přeslenitá se přidává do přírodních zubních past, jako je například Silix pasta, která obsahuje šalvěj a další bylinné extrakty, vitaminy a minerály pro dokonalý chrup i zdraví dásní. Šalvěj lékařskou pak často najdeme v přírodních přípravcích a doplňcích stravy, které se doporučují jako podpora léčby při nachlazení, oslabené imunitě a onemocnění dýchacích cest, jako je např. Grepofit – bioinformační s vysokým obsahem extraktu z grapefruitových jadérek, Echinacey purpurey, ibišku súdánského a šalvěje lékařské.

Shrnutí aneb kde všude šalvěj pomáhá?

 • při zánětech dutiny ústní, krvácení dásní, bolestech zubů
 • zamezuje nadměrnému pocení – ideálním pomocníkem je šalvějový čaj
 • pomáhá při trávení a střevních potížích
 • stabilizuje emoční výkyvy
 • napomáhá ke klidnému a výživnému spánku
 • v období menstruace i menopauzy stabilizuje výkyvy a pomáhá s psychickým vyčerpáním

Zjistěte, které bylinky pomohou ochladit organismus a zamezí pocení.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám