Search
Close this search box.

Mýty o erekci

Zdroj: Freepik.com

Problémy s erekcí trápí jen starší muže, ovlivňují pouze jejich sexuální život – a další mýty o tomto problému už jste určitě slyšeli. Pojďme tyto mýty zbořit!

Mýtus č. 1: Problémy s erekcí se týkají pouze starších mužů

Podle studie v American Journal of Medicine je 85 % mužů v letech 20 až 39 let schopno dosáhnout dostačující erekce. To znamená, že větší problémy s erekcí postihují až 15 %. U mužů ve věku 40 až 59 let počet „zdravých” dosahuje pouze 20 %. Zbytek z nich má buď častější problémy, nebo erekce vůbec nedosáhne.

Mýtus č. 2: Problémy s erekcí se objevují pouze, když je něco špatně „dole”

Podle funkce erekce jde docela snadno poznat, jak je na tom zdraví celého těla. Lidé s vysokým cholesterolem nebo krevním tlakem často trpí problémy s erekcí kvůli tomu, že tyto problémy ovlivňují oběh krve v úplně celém těle. Navíc cévy v této části jsou dvakrát užší než ty, které vedou do srdce. Proto často lidé trpící problémy s erekcí začnou během několika let trpět také srdečními chorobami.
Erektilní dysfunkce může být také jedním ze symptomů cukrovky, nízkého testosteronu nebo deprese. Proto se nedoporučuje tento problém házet za hlavu a raději si zajít k lékaři.

Mýtus č. 3: Špatné návyky nemají na erekci vliv

Myslíte, že návyky, jako např. kouření, nemají na váš sexuální život vliv? Chyba! Takové kouření ovlivňuje nejen plíce, ale i krevní oběh, jehož poškození se zase projeví na celém těle. Už po roce přerušení kouření bylo u čtvrtiny bývalých kuřáků prokázáno zlepšení erekce.

Mýtus č. 4: Problémy způsobuje těsné spodní prádlo

Bojíte se, že těsné spodní prádlo vám způsobí nechtěné problémy? Bylo prokázáno, že nic takového se neděje a vy si tak můžete bez starostí nosit prádlo, které je vám pohodlné.

Bylinky na zlepšení erekce

Některé bylinky bývají považovány za přírodní viagru. A my vám je nabízíme přímo v našem e-shopu ve formě snadno uživatelných kapslí a prášku. Mezi ty neúčinnější patří:

  • Ženšen – účinky ženšenu byly potvrzeny hned několika studiemi. Ukázalo se, že pravidelné užívání může pomoci s problémy spojenými s erekcí.
  • Maca peruánská – maca pomáhá především zvyšovat libido. Jedna ze studií, která testovala účinky macy proti placebu, říká, že muži užívající macu zaznamenali zvýšení libida.
  • Kotvičník – kotvičník ovlivňuje nejen erekci, ale také pomáhá zpomalit znaky stárnutí.

Tip: Zjistěte, které bylinky posílí sexuální apetit u žen.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám