Mýty o erekci

Problémy s erekcí trápí jen starší muže, ovlivňují pouze jejich sexuální život a další mýty o tomto problému už jste určitě slyšeli. Pojďme tyto mýty zbořit!

Mýtus č. 1: Problémy s erekcí se týkají pouze starších mužů

Podle studie v American Journal of Medicine je 85 % mužů v letech 20 až 39 let schopno dosáhnout dostačující erekce. To znamená, že větší problémy s erekcí postihují až 15 %. U mužů ve věku 40 až 59 let počet “zdravých” dosahuje pouze 20 %. Zbytek z nich má buď častější problémy, nebo erekce vůbec nedosáhne.

Mýtus č. 2: Problémy s erekcí se objevují pouze, když je něco špatně “dole”

Podle funkce erekce jde docela snadno poznat, jak je na tom zdraví celého těla. Lidé s vysokým cholesterolem nebo krevním tlakem často trpí problémy s erekcí kvůli tomu, že tyto problémy ovlivňují oběh krve v úplně celém těle. Navíc cévy v této části jsou dvakrát užší než ty, které vedou do srdce. Proto často lidé trpící problémy s erekcí začnou často během několika let trpět také srdečními chorobami.
Erektilní dysfunkce může být také jedním ze symptomů cukrovky, nízkého testosteronu nebo deprese. Proto se nedoporučuje tento problém házet za hlavu a raději si zajít k lékaři.

Mýtus č. 3: Špatné návyky nemají na erekci vliv

Myslíte, že návyky jako kouření nemají na váš sexuální život vliv? Chyba! Takové kouření ovlivňuje nejen plíce, ale i krevní oběh, jehož poškození se zase projeví na celém těle. Už po roce přerušení kouření bylo u čtvrtiny bývalých kuřáků prokázáno zlepšení erekce.

Mýtus č. 4: Problémy způsobuje těsné spodní prádlo

Bojíte se, že těsné spodní prádlo vám způsobí nechtěné problémy? Bylo prokázáno, že nic takového se neděje a vy si tak můžete bez starostí nosit prádlo, které je vám pohodlné.

Bylinky na zlepšení erekce

Některé bylinky bývají považovány za přírodní viagru. A my vám je nabízíme přímo v našem e-shopu ve formě snadno uživatelných kapslí a prášku. Mezi ty neúčinnější patří:

  • Ženšen – účinky ženšenu byly potvrzeny hned několika studiemi. Ukázalo se, že pravidelné užívání může pomoci s problémy spojenými s erekcí.
  • Maca – maca pomáhá především zvyšovat libido. Jedna ze studií, která testovala účinky macu proti placebu, říká, že muži užívající macu zaznamenali zvýšení libida.
  • Kotvičník – kotvičník ovlivňuje nejen erekci, ale pomáhá zpomalit znaky stárnutí.
Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.