Zvěrokruh a bylinky: Váhy

zverokruh-vahy
koláž:BylinkyDnes.cz

Patříte mezi lidi narozené ve znamení Vah? To vás bude jistě zajímat, jak jsou na tom Váhy po zdravotní stránce a které bylinky jim jdou k duhu.

Charakteristika
Váhy mají rády kolem sebe klid a rovnováhu, avšak jejich nálada se může často měnit. Dokáží odhadovat a prokouknout lidi kolem sebe. Jsou intuitivní a taktní. Často hledají různé kompromisy, aby neublížily svým blízkým. V každém zlém, se snaží najít i to dobré. Jestliže jim, ale někdo stále kříží cestu k hledání dobra, umí vybuchnout. Váhy mají rády klidná místa, ale s milou společností.

Váhy a vztahy
Když Vám lidumilné Váhy svěří své city, važte si toho. Jelikož Váhy ve většině případů nehledí jen na vnějšek, ale je pro ně nejdůležitější ten vnitřní obraz partnera. Jsou pokorné a láskyplné. Nevěra Váhu však dokáže rozbouřit a tu svému protějšku rozhodně neodpustí.

Váhy a zdraví
Váhy jsou fyzicky poměrně odolné znamení. Avšak kolísavá povaha způsobuje celkovou psychickou nerovnováhu. Fyzicky se Váhy potýkají s problémy s ledvinami, močovými cestami, močovody a močovým měchýřem. Mezi Váhami najdeme spoustu cukrovkářů a občas je obtěžují exémy. Váhy by měli dbát na časté doplňování tekutin, nejlépe čistou vodu. Také jejich zdraví celkově prospívá kontakt s vodou, rybaření, plavání, kanoistika a všechny ostatní vodní sporty. Mokré plavky však po koupání raději hned sundat.

Bylinky vhodné pro Váhy
ašvaganda, brusinky, guarana, kotvičník zemní, lichořeřišnice, vojtěška


BARVA: růžová, světle modrá, žlutá

ŽIVEL: vzduch

VLÁDNOUCÍ PLANETA: Venuše