Search
Close this search box.

Třezalka zklidní pocuchané nervy

Zdroj: Freepik.com

Třezalka tečkovaná byla po staletí oblíbenou a hojně využívanou bylinkou. Staří bylinkáři ji nazývali bylinou svatého Jana a připisovali jí až nadpřirozené účinky. Pravdou zůstává, že při správném užívání má třezalka opravdu blahodárný vliv na naše tělo a úžasně dokáže zklidnit psychiku. Nejjednodušší je uvařit si třezalkový čaj.

Třezalka je v podstatě přírodním sedativem. Dokáže zatočit s úzkostí a depresemi, potlačuje sklony k hysterii, pomáhá při nespavosti, neklidném spánku a náměsíčnosti. Úspěšně ji lze používat při neurologických potížích, zánětech nervů a podobně. Je doporučována ženám trpícím premenstruačním syndromem (PMS). Bylinný koncentrát Korolen obsahuje extrakt z třezalky tečkované, jírovce maďalu a další bylinné extrakty, jejichž účinné látky působí blahodárně na kardiovaskulární systém a cévní soustavu a harmonizují nervový systém.

Jak uvařit třezalkový čaj

Třezalková pitná kúra trvá ideálně 6 týdnů, po nich bychom si od ní měli 12 týdnů odpočinout. Příprava čaje je jednoduchá, čajovou lžičku sušené třezalky spařte 1/4 litrem vroucí vody, nechte asi 5 minut vylouhovat a sceďte. Pijte 2-3 šálky denně, na dobrý spánek můžete čaj osladit kvalitním medem.

V letních měsících buďte ale opatrní, třezalka způsobuje vyšší senzitivitu pokožky vůči UV záření. V průběhu třezalkové kúry se proto vyhýbejte slunění či opalování, snadno byste se spálili.

Tip: Máme pro vás tip na další bylinky, které vám pomohou pročistit cévy.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám