Třezalka zklidní pocuchané nervy

trezalka-teckovana
foto:Freeimages.com/Michaela Kobyakov

Třezalka tečkovaná byla po staletí oblíbenou a hojně využívanou bylinkou. Staří bylinkáři ji nazývali bylinou svatého Jana a připisovali jí až nadpřirozené účinky. Pravdou zůstává, že při správném užívání má třezalka opravdu blahodárný vliv na naše tělo a úžasně dokáže zklidnit psychiku.

Třezalka je v podstatě přírodním sedativem. Dokáže zatočit s úzkostí a depresemi, potlačuje sklony k hysterii, pomáhá při nespavosti, neklidném spánku a náměsíčnictví. Úspěšně ji lze používat při neurologických potížích, zánětech nervů a podobně. Je doporučována ženám trpícím premenstruačním syndromem (PMS).

Třezalková pitná kúra trvá ideálně 6 týdnů, po nich bychom si od ní měli 12 týdnů odpočinout. Příprava čaje je jednoduchá, čajovou lžičku sušené třezalky spařte 1/4litrem vroucí vody, nechejte asi 5 minut vyluhovat a sceďte. Pijte 2-3 šálky denně, na dobrý spánek můžete čaj osladit kvalitním medem.

V letních měsících buďte ale opatrní, třezalka způsobuje vyšší senzitivitu pokožky vůči UV záření. V průběhu třezalkové kůry se proto vyhýbejte slunění či opalování, snadno byste se spálili.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.