Search
Close this search box.

Tipy na vánoční dárky pro zdraví

Zdroj: Freepik.com

Výběr vánočních dárků je věčné dilema. S našimi tipy však budete mít za chvilku jasno. Nekupujte žádné zbytečnosti, které pak stejně leží ve skříni. Darujte dárky pro zdraví. To je to nejcennější, co máme.

Dárkové koše

Ideální dárek pro každého. Pro babičku, dědečka i pro celé příbuzenstvo a přátele. Stačí přizpůsobit obsah na míru dané osobě. Co všechno může být obsahem dárkového koše pro zdraví?

 • Ovoce – snažte se vybrat co nejvíc oblíbených druhů dané osoby, avšak s množstvím to nepřehánějte, ať se zbytečně dárek nezkazí. Jablka, pomeranče, datle, grep, citron, pomelo. To je jen krátký výčet vašich možností. Klidně můžete celý koš sladit do jedné nebo dvou barev, potom budete mít výběr ovoce jasný.
 • Bylinky – obzvlášť bylinky musíte vybírat pečlivě podle aktuální situace daného člověka. Máme pro vás ale pár tipů na bylinky pro ženy a muže, avšak ani jedna bylinka není určena vyloženě jen pro jedno pohlaví.
  • Ženy: Lapacho čaj (zajišťuje přirozenou obranyschopnost, odolnost a působí jako účinný antioxidant), smilax lékařský (napomáhá pročištění organismu a zajišťuje správnou činnost vylučování)
  • Muži: kotvičník (růst svalové hmoty, tvorba testosteronu, zvýšení sebedůvěry), maca (zlepšuje fyzický výkon, zvyšuje libido, dodává energii)
 • Čaje – sypané, pytlíkové, pečené, jednodruhové čaje – možností je mnoho. Může to být nějaký druh večerního čaje pro zklidnění, uvolnění a psychickou pohodu nebo naopak ranní čaj, který tělo povzbudí. Dále čaje pro podporu imunity, lepší trávení, proti nachlazení apod. Obzvlášť hezky vypadají balené sypané čaje.
 • Dále tam můžete přidat med, esenciální oleje (kokosový, olivový…), koření, sirupy, sušené ovoce, oříšky, svíčky.
 • A nejen to, také přírodní kosmetika udělá každé ženě radost. Vytvořte jí balíček plný zdraví a přidejte i něco pro krásu. Pro muže doporučujeme místo přírodní kosmetiky přidat do balíčku vhodný regenerační krém pro úlevu od bolesti a novou sílu na další náročné aktivity.

Poukazy

Jedním z dalších dárků pro zdraví jsou všemožné poukazy. Dnešní doba jejich využití moc nepřeje, ale třeba se to už ustálí a budou je moci vaši blízcí využít na maximum i po Vánocích.

 • Poukaz na masáž – typů masáží je nespočet a každá se hodí pro někoho jiného nebo řeší jiný problém. Ale vybere si každý. Obzvlášť lidé, kteří celý den sedí u počítače a hrbí se k němu, nebo naopak manuálně pracující, kteří svaly namáhají zase jiným způsobem. Stejně tak existuje i jóga pro těhotné, která může ulevit od bolestí. Stačí najít tu správnou. Některá zařízení umožňují koupit obecný voucher a obdarovaný si pak vybere podle svých konkrétních potřeb a požadavků.
 • Poukaz do bazénu (předplatné) – tento dárek je skvělý pro všechny vodní živly a zavděčíte se všem věkovým kategoriím. Kromě samotných vstupů do bazénu můžete darovat také kurzy specifických plaveckých stylů, např. kraulu.
 • Poukaz do posilovny (předplatné) – jestli máte ve svém okolí nějakého fitness maniaka, směle do toho. Obzvlášť, pokud víte, jaká posilovna je jeho oblíbená. V mnoha posilovnách je také široká nabídka skupinových lekcí. Co takhle darovat kamarádce kromě pohybu také společný čas formou skupinové lekce tance, posilování nebo protahování? Ze široké nabídky si určitě vyberete.
 • Poukaz na jógu (permanentka nebo zkušební lekce) – jóga je skvělým prostředkem pro protažení celého těla, uklidnění mysli, posílení svalů, ale i proti bolesti zad. Poukaz na „ochutnávací“ lekci je skvělým dárkem pro vaši kamarádku, maminku nebo sestru, pokud jim to zdravotní stav umožňuje. Navíc spolu zažijete skvělé chvíle a budete mít nové vzpomínky. A pokud se jí to zalíbí, může z toho být vaše tradice.
 • Poukaz k výživovému poradci – tato služba není vhodná jen pro ty, kteří mají akutní problémy s nadváhou či podváhou nebo špatným cholesterolem a dalšími stravovacími potížemi. Hodí se i jako prevence právě proti těmto stavům nebo pokud jste se rozhodli, že chcete jíst zdravěji a lépe. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo si stále stěžuje, že by rád začal žít zdravějším životním stylem, ale neví jak na to, darujte mu jednu konzultaci, třeba je to právě to, co hledá.
Zdroj: Freepik.com

Elektronika

Ano, i elektronika může pomáhat zdraví.

 • Chytrá váha – v současnosti dokážou váhy vážit nejen hmotnost člověka, ale i BMI, objem svalové hmoty v těle, tuku nebo vody. U tohoto dárku je velmi důležité, pro koho má být určen. Rozhodně se nehodí pro partnerku, pokud si o ni vyloženě neřekne. Ale sestra, která začíná se cvičením/hubnutím, by takový dárek mohla ocenit.
 • Chytré hodinky – změří tepovou frekvenci, počet kroků, mohou vás upozorňovat, ať nezapomenete na fyzickou aktivitu, některé modely také monitorují spánek a nabízí možnost budíku pomocí vibrací. Jak moc vybavený model vyberete, to je na vás. Tento dárek potěší každého sportovce, a to především běžce. Udělá radost mužům i ženám, dokonce už jsou nabízeny různé designové varianty.
 • i9 informované láhve –  informované láhve jsou speciální láhve, které mění strukturu vody a navrací ji původní sílu. Dokonalý dárek pro každého, kdo chce žít zdravě.

Dárky nemusí být drahé, aby udělaly radost. Naopak, to, že si dáte s dárkem práci, že do něj investujete svůj čas a že je tvořený s láskou, to je to podstatné a nejcennější.

Ostatní

Pokud jste stále ještě nenašli ten pravý dárek pro zdraví, pak zkuste zabrouzdat i v knihkupectvích nebo v obchodech s oblečením.

Existuje mnoho knih a časopisů, které se zaměřují na zdravý životní styl. Může to být kuchařka se zdravými recepty, kniha plná pohody, např. s tématikou hygge, tipy pro lepší spánek, zvládání náročných situací nebo třeba tipy na cvičení.

V obchodech s oblečením zase najdete sportovní oblečení, které skvěle poslouží jako dárek pro všechny sportovní nadšence. A teď v zimě je to ještě snazší. Můžete darovat funkční tričko, termo oblečení, sportovní šátek, čepici, rukavice nebo kvalitní teplé ponožky, které zvládnou každou zimní výpravu.

Přejeme, ať vyberete ty správné dárky a rozzáříte tak úsměvy na tvářích vašich blízkých.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám