Přírodní antibiotika: Vypěstovat a užívat je můžete pohodlně doma

chlorella

Některá z nich si můžete dokonce vypěstovat sami doma. Co se vyplatí mít vždycky po ruce?

Česnek

Česnek je ne nadarmo považován za ten vůbec největší dar přírodní medicíny. V lidovém léčitelství se využívá k posílení obranyschopnosti, při chřipce, nachlazení a bolestech v krku, zevně pak při bolesti v uchu, bolestech zubů, na bradavice, opary i plísně nebo k hojení ran. Jeho účinků ale můžete využít také při infekcích močových cest a ledvin. Užívat ho můžete jak za syrova, tak ve formě potravinových doplňků.

Vilkakora

Zapomenutý peruánský zázrak je u nás znám spíš jako kočičí dráp nebo řemdihák plstnatý. Ve světě téhle bylince ale neřeknou jinak, než vilcacora (Uncaria tomentosa), což v překladu z  jazyka kečua znamená „svatá rostlina“. Účinky vilkakory jsou totiž víc než zajímavé. Z dosavadních průzkumů totiž vyplývá, že tahle bylina dokáže posílit imunitní schopnosti organismu až o 60 %. Silný stimulant imunitního systému navíc také léčí také chronické záněty horních cest dýchacích, záněty nosních dutin, a pomáhá i při léčbě chřipky. Velmi účinná je i při zánětlivých onemocněních bakteriálního původu. V našem e-shopu tenhle přírodní zázrak dostanete v podobě veganských kapslí nebo prášku, který snadno rozmícháte v čaji nebo džusu.

Chlorella

Hlubinná řasa, kterou najdeme ve sladkých vodách, je zajímavá především tím, že produkuje 38x více bílkovin než sójové boby a 55x více než rýže. Tenhle přírodní pomocník navíc obsahuje všechny vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, minerály (zinek a železo), esenciální mastné kyseliny, nukleové kyseliny, chlorofyl a obrovské spektrum dalších účinných látek. Chlorela se nejčastěji užívá k posílení imunity v období chřipek a nachlazení, k léčbě zánětů a zlepšení celkové odpovědi organismu na setkání s patogenními organismy. Užívat ji můžete třeba ve formě veganských kapslí.

Třapatka nachová

Třapatka nachová, známá spíše pod označením echinacea, vedle svých antibiotických účinků zvyšuje imunitu, odstraňuje lymfatické potíže a má i protinádorové účinky. Pravidelné užívání třapatky nachové je výbornou prevencí proti nachlazení a posiluje imunitu. Třapatka ale proti bakteriím a virům bojuje hned dvakrát. Obsahuje totiž látku echinakosid, která dokáže ničit celou řadu bakterií, virů a plísní. Další látky v třapatce zas aktivují bílé krvinky, které v těle pohlcují zdroje infekce a zároveň proti nim produkují protilátky.

Hlíva ústřičná

Hlívě se ne nadarmo přezdívá „královna hub“. Její účinky jsou totiž známé po celá staletí. Nejdůležitějším extraktem téhle houby je beta glukan, který se v mnoha zemích používá na podporu obranyschopnosti organismu, ale je i znám pro své protirakovinné účinky. Zlepšení imunity lidského organismu se vlivem bera glukanu projevuje v lepší obraně těla před viry, parazity, bakteriemi, ale i při léčbě vysokého krevního tlaku. Zajímavou látkou je rovněž pleurotin, který funguje podobně jako běžná antibiotika a je známý i jeho pozitivní účinek proti tvorbě krevních sraženin. Zároveň se doporučuje hlívu užívat ve chvíli, kdy proděláváte antibiotickou léčbu nasazenou odborníkem. Hlívu můžete opět užívat v podobě veganských tablet nebo prášku.

Acai

Dnešní výčet přírodních antibiotik nesmíme zakončit bez modrofialových bobulek acai. Acai totiž obsahují cenné flavonoidy, které potlačují záněty, chrání tělo před mikroby a viry, ale působí i jako ochrana buněk před nádorovým bujením. Také acai je u nás k dostání v podobě prášku nebo veganských kapslí.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.