Search
Close this search box.

Kotvičník a maca – pomůžou vyrýsovat do plavek a zazářit v posteli

Zdroj: Freepik.com

Léto – pro někoho strašák, pro někoho výzva a pro někoho jen další roční období. Kdo by ale nechtěl vypadat v plavkách neodolatelně? Cvičení, zdravá strava, dostatek spánku. To jsou tři zaručené tipy na úspěch. Co se ale stane, pokud přidáme i bylinky? Vyzkoušejte kotvičník a maca doplňky stravy.

Pokud cítíte, že je vaše vysněná postava ještě v nedohlednu, samotné bylinky nepomůžou. V kombinaci se zdravým životním stylem však můžou působit zázraky. A to nejen na cestě k vysněné postavě, ale také k tomu stát se hvězdou v posteli.

Seznamte se s kotvičníkem

Latinský název: Tribulus terrestris
Výskyt: Evropa, Asie, Afrika, Austrálie

Kotvičník je jednoletá bylina se žlutými květy, které se daří i v našich podmínkách. Chcete si ji vypěstovat doma? Žádný problém!

Pěstování

Důležité je načasování. Ten správný čas nastává na jaře nebo na podzim. Nejprve se semena vysévají do truhlíků a později je můžete přesadit přímo na záhon. Semena vyklíčí po několikadenním máčení při teplotě cca 20 °C. Ideální je pro sázení sušší až písčitá půda. Je důležité, abyste ho nepřelévali. Pokud byla rostlina vysazena na jaře, sklízíme na začátku září celou rostlinu i s kořeny. Po omytí kořenů se suší nastříhané kousky rostliny. Kotvičník vypěstovaný doma užíváme formou čaje nebo tinktury.

Dávkování

Pokud nejste fanoušky zahradničení, nezoufejte. V našem e-shopu si můžete zakoupit čaj z kotvičníku již hotový a stačí si jen přečíst dávkování. Nebo doporučujeme bylinný koncentrát Tribulus Terrestris Forte. Jedná se o rychlejší a pohodlnější variantu.

Účinky

  • Podporuje tvorbu mužského pohlavního hormonu testosteronu
  • Zvyšuje libido
  • Ovlivňuje růst svalové hmoty a podporuje regeneraci po náročném výkonu
  • Zvyšuje tvorbu ženského hormonu estrogenu a podporuje plodnost
  • Povzbuzuje a dodává energii

Účinky kotvičníku při podpoře mužské erekce jsou tedy nepopíratelné. Působí ale také na ženy. Podporuje totiž tvorbu hormonu mužského i ženského. Pokud není hladina hormonů v rovnováze, může docházet k přibírání na váze, ztrátě libida i zvýšenému pocení. Kotvičník je však hojně užíván i kulturisty a sportovci obecně, podporuje totiž růst svalové hmoty, ženy zase ocení jeho schopnost redukovat ukládaný tuk.

Zdroj: Freepik.com

Seznamte se s macou

Latinský název: Lepidium meyenii Walp, Lepidium peruvianum Chacon
Výskyt: peruánské Andy

Pěstování

Maca vyžaduje natolik specifické podmínky pro růst, že není možné ji u nás vypěstovat.

Dávkování

Protože macu doma nevypěstujeme, nezbývá nic jiného než ji hledat v obchodech. Nejčastěji ji najdeme ve formě prášku či kapslí. Pokud se rozhodnete jít tou nejpohodlnější cestou a užívat macu ve formě kapslí, doporučuje se konzumovat 2x denně 2 kapsle po jídle. Maca kapsle najdete v našem e-shopu v kategorii zelené potraviny, nebo si můžete zakoupit maca kapsle výhodné sety a ušetřit peníze.

Účinky

  • Zlepšuje vytrvalost a fyzický výkon
  • Podporuje růst svalové hmoty
  • Pomáhá zabraňovat opotřebení šlach, kloubů a kostí
  • Posiluje plodnost a libido, zlepšuje kvalitu spermií
  • Přírodní afrodiziakum pro muže i ženy

Pokud tedy chcete v létě oslnit svou vyrýsovanou postavou, zazářit v posteli – nebo obojí, maca je ta správná bylinka pro vás. Pokud se chystáte běhat, pomůže vám zlepšit vytrvalost. Pokud se chystáte do fitka, podpoří růst svalů. A pokud byste to náhodou s fyzickou aktivitou přehnali, pomůže vám zabránit opotřebení kloubů. V posteli jistě oceníte, že slouží jako přírodní afrodiziakum pro muže i ženy.

Nemůžete se rozhodnout, kterou z těchto bylinek si chcete koupit? Nevadí, existuje totiž i mix těchto bylinek, ve kterém najdete obě dvě. Účinek obou bylinek se znásobí, takže dostanete ještě silnější přírodní afrodiziakum a větší podporu při formování postavy do plavek.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak zkrotit chutě na sladké?

Cukr je silně návykový, a pokud se ho zrovna snažíte omezit, bude po něm vaše tělo prahnout mnohem intenzivněji. Jak nezvladatelnou chuť

Tělo a kondice

Cvičení při nemoci?

Jak je to se cvičením během onemocnění? Kdy v tréninku pokračovat a v jaké chvíli se naopak raději léčit? Připravili jsme si pro

Tělo a kondice

6 projevů, že máte málo pohybu

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na