Kotvičník a maca – pomůžou vyrýsovat do plavek a zazářit v posteli

Léto – pro někoho strašák, pro někoho výzva a pro někoho jen další roční období. Kdo by ale nechtěl vypadat v plavkách neodolatelně? Cvičení, zdravá strava, dostatek spánku. To jsou tři zaručené tipy na úspěch. Co se ale stane pokud přidáme i bylinky? Už jste zkoušeli kotvičník a macu?

Pokud cítíte, že je vaše vysněná postava ještě v nedohlednu, samotné bylinky nepomůžou. V kombinaci se zdravým životním stylem však můžou působit zázraky. A to nejen na cestě k vysněné postavě, ale také k tomu stát se hvězdou v posteli.

Seznamte se s kotvičníkem

Latinský název: Tribulus terrestris
Výskyt: Evropa, Asie, Afrika, Austrálie

Kotvičník je jednoletá bylina se žlutými květy, které se daří i v našich podmínkách. Chcete si ji vypěstovat doma? Žádný problém!

Pěstování

Důležité je načasování. Ten správný čas nastává na jaře nebo na podzim. Nejprve se semena vysévají do truhlíků a později je můžete přesadit přímo na záhon. Semena vyklíčí po několikadenním máčení při teplotě cca 20°C. Ideální je pro sázení sušší až písčitá půda. Je důležité, abyste ho nepřelívali. Pokud byla rostlina vysazena na jaře, sklízíme na začátku září celou rostlinu i s kořeny. Po omytí kořenů se suší nastříhané kousky rostliny. Kotvičník vypěstovaný doma užíváme formou čaje nebo tinktury.

Dávkování

Pokud nejste fanoušky zahradničení, nezoufejte. Kromě čaje lze kotvičník užívat například formou kapslí, což je mnohem rychlejší a pohodlnější varianta. Doporučené denní dávkování je 2x denně dvě kapsle po jídle.

Účinky

  • Podporuje tvorbu mužského pohlavního hormonu testosteronu
  • Zvýšení libida
  • Vliv na růst svalové hmoty a podpora regenerace po náročném výkonu
  • Zvyšuje tvorbu ženského hormonu estrogenu a podporuje plodnost
  • Povzbuzuje a dodává energii

Účinky kotvičníku při podpoře mužské erekce jsou tedy nepopíratelné. Působí ale také na ženy. Podporuje totiž tvorbu hormonu mužského i ženského. Pokud není hladina hormonů v rovnováze může docházet k přibírání na váze, ztrátě libida i zvýšenému pocení. Kotvičník je však hojně užíván i kulturisty a sportovci obecně, podporuje totiž růst svalové hmoty, ženy zase ocení jeho schopnost redukovat ukládaný tuk.

Seznamte se s macou

Latinský název: Lepidium meyenii Walp, Lepidium peruvianum Chacon
Výskyt: peruánské Andy

Pěstování

Bohužel maca vyžaduje natolik specifické podmínky pro růst, že není možné ji u nás vypěstovat.

Dávkování

Protože macu doma nevypěstujeme, nezbývá nic jiného než ji hledat v obchodech. Nejčastěji ji nalezneme ve formě prášku či kapslí. Pokud se rozhodnete jít tou nejpohodlnější cestou a užívat macu ve formě kapslí, doporučuje se konzumovat 2x denně 2 kapsle po jídle.

Účinky

  • Zlepšení vytrvalosti a fyzického výkonu
  • Podporuje růst svalové hmoty
  • Pomáhá zabraňovat opotřebení šlach, kloubů a kostí
  • Posiluje plodnost a libido, zlepšuje kvalitu spermií
  • Přírodní afrodiziakum pro muže i ženy

Pokud tedy chcete v létě oslnit svou vyrýsovanou postavou, zazářit v posteli nebo obojí, maca je ta správná bylinka pro vás. Pokud se chystáte běhat, pomůže vám zlepšit vytrvalost. Pokud se chystáte do fitka, podpoří růst svalů. A pokud byste to náhodou s fyzickou aktivitou přehnali, pomůže vám zabránit opotřebení kloubů. V posteli jistě oceníte, že slouží jako přírodní afrodiziakum pro ni i pro něj.

Nemůžete se rozhodnout, kterou z těchto bylinek si chcete koupit? Nevadí, existuje totiž i mix těchto bylinek, ve kterém najdete obě dvě. Účinek obou bylinek se znásobí, takže dostanete ještě silnější přírodní afrodiziakum a větší podporu při formování postavy do plavek.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.