Search
Close this search box.

Kdy je nejlepší začít s detoxikací těla?

Zdroj: Freepik.com

Lidské tělo je velmi podivuhodné. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, probíhá v našem těle mnoho procesů. Náš metabolismus vytváří toxiny neboli odpadní produkty, které se shromažďují v orgánech a také tkáních. Nahromaděné toxiny mohou negativně ovlivnit funkci organismu, tudíž může dojít k různým onemocněním. Proto je dobré tělu pomoci a vyzkoušet detox těla.

Kdy začít s detoxem?

Nejlepší čas může být i dnes. Očistu je nejlepší provádět na přelomu ročního období, nicméně to není pevně stanovené pravidlo. Samozřejmě se dá provádět denně nebo v časových úsecích během celého roku dle potřeby. Detox můžete začít například, když začnete pociťovat větší únavu nebo se začnou stále vracet onemocnění.

Hladovění není cesta

Samotný detox neznamená, že budete po určitou dobu hladovět. Jídelníček je naopak pestrý, zaměřený na ovoce a zeleninu. Pokud nejste velkým milovníkem syrové zeleniny, zkuste si připravovat zeleninové šťávy. Tekutá forma dodá tělu všechny potřebné živiny stejně jako syrová zelenina. Zkuste zařadit i semínka jako jsou lněná, konopná nebo chia.

Čím detox těla podpořit?

Detox těla lze podpořit hned několika způsoby. Prvním a nejzákladnějším je jídelníček. Vyhněte se tučným potravinám, červenému masu, cukru a lepku. Ulehčíte tím tělu při očistě. Kromě zdravé stravy můžete pomoci i cvičením, u kterého se pořádně zapotíte. Například u kardia můžete vypotit z těla velkou část nečistot, zjistěte jak dlouhé by mělo být kardio cvičení a jak na něj. Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Slazené a sycené nápoje omezte, v nejlepším případě zcela vynechte. Pomoc se nabízí i ve formě lymfatických masáží nebo sauny. Zajímavým tipem pro zpestření detoxu je akupunktura. Pokud chcete tělu pomoci ještě více, zařaďte mezi své doplňky stravy i bylinky jako je mladý ječmen a ostropestřec. Dobré je také zjistit, které potraviny vám s detoxem pomohou. My vám to usnadníme a poradíme detoxikační potraviny pro dokonalou očistu těla.

Na které orgány působí?

Kromě samotných orgánů může detox pomoci i celému trávicímu traktu. Často se problém neobjeví hned, například právě trávicí trakt se zanáší nečistotami velice dlouho vzhledem ke své délce. Nejčastějším příznakem, kdy můžeme poznat, že je něco špatně, je například nadměrné nadýmání, průjmy nebo naopak zácpa. Nejčastěji zmiňovaným orgánem v souvislosti s detoxem jsou játra. Ačkoliv se jaterní buňky mohou regenerovat samovolně, měli bychom játrům věnovat více pozornosti. V neposlední řadě jsou ledviny orgánem, který čas od času potřebuje také očistit od škodlivých látek.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám