Kdy je nejlepší začít s detoxikací těla?

Zdroj: Freepik.com

Lidské tělo je velmi podivuhodné. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, probíhá v našem těle mnoho procesů. Náš metabolismus vytváří toxiny neboli odpadní produkty, které se shromažďují v orgánech a také tkáních. Nahromaděné toxiny mohou negativně ovlivnit funkci organismu, tudíž může dojít k různým onemocněním. Proto je dobré tělu pomoci a vyzkoušet detox těla.

Kdy začít s detoxem?

Nejlepší čas může být i dnes. Očistu je nejlepší provádět na přelomu ročního období, nicméně to není pevně stanovené pravidlo. Samozřejmě se dá provádět denně nebo v časových úsecích během celého roku dle potřeby. Detox můžete začít například, když začnete pociťovat větší únavu nebo se začnou stále vracet onemocnění.

Hladovění není cesta

Samotný detox neznamená, že budete po určitou dobu hladovět. Jídelníček je naopak pestrý, zaměřený na ovoce a zeleninu. Pokud nejste velkým milovníkem syrové zeleniny, zkuste si připravovat zeleninové šťávy. Tekutá forma dodá tělu všechny potřebné živiny stejně jako syrová zelenina. Zkuste zařadit i semínka jako jsou lněná, konopná nebo chia.

Čím detox těla podpořit?

Detox těla lze podpořit hned několika způsoby. Prvním a nejzákladnějším je jídelníček. Vyhněte se tučným potravinám, červenému masu, cukru a lepku. Ulehčíte tím tělu při očistě. Kromě zdravé stravy můžete pomoci i cvičením, u kterého se pořádně zapotíte. Například u kardia můžete vypotit z těla velkou část nečistot, zjistěte jak dlouhé by mělo být kardio cvičení a jak na něj. Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Slazené a sycené nápoje omezte, v nejlepším případě zcela vynechte. Pomoc se nabízí i ve formě lymfatických masáží nebo sauny. Zajímavým tipem pro zpestření detoxu je akupunktura. Pokud chcete tělu pomoci ještě více, zařaďte mezi své doplňky stravy i bylinky jako je mladý ječmen a ostropestřec. Dobré je také zjistit, které potraviny vám s detoxem pomohou. My vám to usnadníme a poradíme detoxikační potraviny pro dokonalou očistu těla.

Na které orgány působí?

Kromě samotných orgánů může detox pomoci i celému trávicímu traktu. Často se problém neobjeví hned, například právě trávicí trakt se zanáší nečistotami velice dlouho vzhledem ke své délce. Nejčastějším příznakem, kdy můžeme poznat, že je něco špatně, je například nadměrné nadýmání, průjmy nebo naopak zácpa. Nejčastěji zmiňovaným orgánem v souvislosti s detoxem jsou játra. Ačkoliv se jaterní buňky mohou regenerovat samovolně, měli bychom játrům věnovat více pozornosti. V neposlední řadě jsou ledviny orgánem, který čas od času potřebuje také očistit od škodlivých látek.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se vyhnete ranní únavě?

Známe to všichni. Vykročíme z postele levou nohou a cítíme se pod psa, ranní únava nečekaně přichází. Většinou jde pouze o chvilkový moment,

Tělo a kondice

6 projevů, že se málo hýbete

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na

Tělo a kondice

Co s namoženými svaly po tréninku?

Namožení svalů potká čas od času každého, kdo pravidelně provádí fyzickou aktivitu. Je to nepříjemný problém doprovázený intenzivní bolestí a neschopností vykonávat