Kdy je nejlepší začít s detoxikací těla?

Lidské tělo je velmi podivuhodné. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, probíhá v našem těle mnoho procesů. Náš metabolismus vytváří toxiny neboli odpadní produkty, které se shromažďují v orgánech a také tkáních. Nahromaděné toxiny mohou negativně ovlivnit funkci organismu, tudíž může dojít k různým onemocněním. Proto je dobré tělu pomoci detoxikací.

Kdy začít s detoxem?

Nejlepší čas může být i dnes. Očistu je nejlepší provádět na přelomu ročního období, nicméně to není pevně stanovené pravidlo. Samozřejmě lze provádět denně nebo v časových úsecích během celého roku dle potřeby. Detox můžete začít například, když začnete pociťovat větší únavu nebo se začnou stále vracet onemocnění.

 

Hladovění není cesta

Samotný detox neznamená, že budete po určitou dobu hladovět. Jídelníček je naopak pestrý, zaměřený na ovoce a zeleninu. Pokud nejste velkým milovníkem syrové zeleniny, zkuste si připravovat zeleninové šťávy. I tekutá forma dodá tělu všechny potřebné živiny stejně jako syrová zelenina. Zkuste zařadit i semínka jako jsou lněná, konopná nebo chia.

 

Čím detox podpořit?

Detox lze podpořit hned několika způsoby. Prvním a tím nejzákladnějším je jídelníček. Vyhněte se tučným potravinám, červenému masu, cukru a lepku. Ulehčíte tím tělu při očistě. Kromě stravy můžete pomoci i cvičením, u kterého se pořádně zapotíte. Například u kardia můžete vypotit z těla velkou část nečistot. Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Slazené a sycené nápoje omezte, v nejlepším případě zcela vynechejte. Pomoc se nabízí i ve formě lymfatických masáží nebo sauny. Zajímavým tipem, pro zpestření detoxu je akupunktura. Pokud chcete tělu pomoci ještě více, zařaďte mezi své doplňky stravy i bylinky jako je mladý ječmen a ostropestřec.

 

Na které orgány působí?

Kromě samotných orgánů může detox pomoci i celému trávícímu traktu. Často si nemusí všimnout problému hned, například právě trávící trakt se zanáší nečistotami velice dlouho vzhledem ke své délce. Nejčastějším příznakem, kdy můžeme poznat, že je něco špatně, je například nadměrné nadýmání, průjmy nebo naopak zácpa. Nejčastěji zmiňovaným orgánem v souvislosti s detoxem jsou játra. Ačkoli se jaterní buňky mohou regenerovat samovolně, měli bychom játrům věnovat více pozornosti. V neposlední řadě jsou ledviny orgánem, který čas od času potřebuje také očistit od škodlivých látek.

Štítky , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.