Jde vyčistit cévy bylinkami?

Pupečník asijský

Tato bylina, kterou si můžete vypěstovat i doma v truhlíku, působí blahodárně na zánět žil a žilní nedostatečnost. Vnitřně se užívají listy pupečníku, jejich chuť připomíná petrželku. Pokud vám jejich chuť vadí, je možné si připravit mast. Není to nic složitého, dokážete ji vyrobit z pár surovin. Na mast budete potřebovat nesolené sádlo nebo vazelínu, roztrhané listy pupečníku a vodu. V poměru 1:1 dejte do kastrolu sádlo (vazelínu) a pupečník. Podlijte trochou vody, aby se směs nepřipalovala a na mírném ohni vařte přibližně půl hodiny. Nechte den ztuhnout, potom mast mírně ohřejte a byliny sceďte. Takto připravenou mast můžete aplikovat na problematická místa.

 

Pravý korejský ženšen

Aby nedošlo k vazospazmu, podporuje ženšen produkci oxidu dusného. Podporuje také aktivitu enzymů. Rozšíření cév umožňuje lepšímu průtoku krve, což zlepší hned několik funkcí lidského těla jako je například erekce. Jeho užívání lze i pohodlnou cestou tobolkami jako doplněk stravy.

 

Česnek

Starý dobrý česnek obsahuje komplex látek, které zabraňují vytváření krevních sraženin. Dokáže zredukovat v arteriích, dokonce snižuje krevní tlak a hladinu krevních lipidů. Oplývá i antioxidačními schopnostmi. Jeho užívání je často doporučováno. Ideální je česnek rozmačkat a pár minut počkat, než se vytvoří účinné látky. Vyvarujte se změklému nebo naklíčenému česneku. Pokud nejste velcí milovníci česneku samotného, můžete jej přidat do másla nebo pomazánky a ukusovat s kouskem pečiva. Takto jej můžete konzumovat i několikrát denně.

 

Sezamové semínko

Sezamové semínko je jednou ze superpotravin, které je podceňováno. Jeho účinky mají kardioprotektivní vlastnosti, což pomáhá zastavit proces aterosklerózy. Toto malé dvoumilimetrové semínko je bohaté na minerály jako například vápník hořčík a železo. Konzumace sezamového semínka se doporučuje v neloupané formě, bez své povrchové slupky se počet vitamínů a minerálů snižuje. 

 

Další známé bylinky:

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.