Elixír mládí se skrývá v maqui

bobule-maqui
foto:Flickr.com/Inao

Mnoho vědců věří, že léčivé vlastnosti maqui  (Aristotelia chilensis) souvisí s místem, kde roste. Drsné prostředí Patagonie v jižním Chile a Argentině nutí rostlinu produkovat množství fytochemikálií zajišťujících její vlastní přežití. Vyšší hladina nutrientů v plodech se přenáší na konzumenty a poskytuje různorodou škálu zdravotních výhod.

Maqui je doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou. V porovnání s červeným vínem obsahuje až o 300% více antokyanů a téměř o 150% více polyfenolů, je také velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Účinky tohoto elixíru zdraví prospěšných látek lze rozdělit do následujích bodů:

1. antioxidanty ničí volné radikály v těle, potlačují příznaky stárnutí a podle některých zdrojů mají dokonce protirakovinné účinky

2. působí antibakteriálně

3. tlumí zánět, používá se v boji proti artritidě

4. snižuje hladinu cholesterolu a tím riziko vzniku kardiovaskulárních chorob

5. zvyšuje tělesnou energii, výkonnost a vytrvalost

6. napomáhá hubnutí, zlepšuje látkovou přeměnu a mírně potlačuje pocity hladu

7. zlepšuje produkci inzulínu, což ocení zejména diabetici

 

Maqui je vynikající jako chutná a zdravá prevence chorob, uleví vám od bolesti a zároveň budete zářit zdravím a vypadat mladší!

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.