Bylinky na vlasy poškozené od slunce

vlasy
foto:Freeimages.com/Caroline Hoos

Slunce, slaná mořská voda nebo chlorovaná voda v bazénech dávají v létě zabrat nejen pokožce, ale i vlasům. Odvar z bylinky dokáže vlasy regenerovat a navrátit zdravý vzhled.

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy, ale v létě na to často zapomínáme a zanedbáváme péči. Vlasy jsou pak poškozené, lámavé, roztřepené, bez lesku a vypadávají. V drogerii je přípravků spousta, ale pokud chcete ušetřit čas, peníze a více spoléhat na přírodu než na chemii, připravte si odvar z bylinky sami doma.
 
Vybrali jsme pro Vás 6 bylinek dominujících ve vlasové kosmetice, které určitě rostou i ve vašem okolí:
 

  1. Heřmánek – dodává lesk, hojí podrážděnou vlasovou pokožku, podtrhuje světlé odstíny vlasů a příjemná vůně se může stát aromaterapií při stresu
  2. Kopřiva – působí proti lupům, proti vypadávání vlasů, podporuje zdravý růst vlasů a celkově posiluje
  3. Kořen lopuchu – pomáhá slabým vlasům, podpoří růst, regeneruje roztřepené konečky a dodá vlasům zdravý vzhled
  4. Levandule – obohatí objem, vlasy jsou jemné, ale zpevněné a příjemně provoněné
  5. Listy růže – pohlazení pro vlasovou pokožku i vlasy, používá se proti vysoušení a dodává vlasům lesk
  6. Květ měsíčku lékařského – hojí vlasovou pokožku, je protizánětlivý, dodává vlasům potřebné živiny a akcentuje světlé odstíny vlasů

 
Příprava odvaru
Rostliny vložíme do hrnce a zalijeme vroucí vodou, zakryjeme pokličkou a necháme louhovat 10 – 15 minut. Poté scedíme a můžeme aplikovat.
 
Způsob užití
Vlasy (již umyté šampónem a opláchnuté) tímto odvarem proplachujeme. Zabalíme na cca 15 minut do ručníku a pak už neoplachujeme. Poté už vlasy upravíme, jak jsme zvyklé. Ideální je nechat vlasy volně uschnout, nevysoušet je fénem.
 
Určitě stojí za to tyto bylinky vyzkoušet a zvlášť, když vás to nic nestojí. Pro krásu se nemusí trpět, stačí znát ty správné postupy, vhodné bylinky a péče o sebe sama může být příjemným rituálem.

Close