Braňte se únavě a bolesti svalů

lezectvi-je fyzicky-narocne
foto:Freeimages.com/Zando Escultura

Kyselina mléčná-laktát je běžnou součástí mléka, mléčných výrobků a mnohé kosmetiky. Přirozeně v lidském těle vzniká při rozkladu glukózy ve svalech. Při zvýšené fyzické námaze je glukóza hlavním zdrojem energie pro těžce pracující svalstvo, tím pádem při sportu nestíháme kyselinu mléčnou dostatečně odvádět. Vznikají krystalky této látky způsobující únavu svalů, bolest až křeče, které přicházejí zejména po pohybu.

Je dobré se po zvýšeném fyzickém výkonu ještě protáhnout, procvičit, poklusávat a chodit. Pokud po náročném fyzickém výkonu hned zalehneme, je zde zvýšené riziko bolesti. Taktéž je příjemné tělo promasírovat, alespoň nejvíce zatěžované partie, aby se řádně prokrvily.

Osvědčenou prevencí proti bolesti svalů se stala guarana (Paullinia cupana). Tento životabudič z amazonského pralesa nejenže pomáhá z těla laktát odvádět, ale také dodá energii, zvyšuje koncentraci a přináší dobrou náladu. Pro sportovce, řidiče, studenty a všechny, kdo potřebují zdravou energii, se stala guarana oblíbeným doplňkem stravy, jenž je zdravější než káva a nepřekyseluje žaludek.

Přírodní guarana je k dostání ve formě prášku nebo tablet. Originální brazilská guarana obsahuje čistá pomletá semena plodu. Účinná složka s přítomnými vitamíny a minerály působí synergicky a jsou pro tělo blahodárným přínosem.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Redakce

Označení Redakce v prvním případě znamená, že autor článku si přeje zachovat své soukromí. Druhou možností je, že se jedná o text, na němž se podílelo více autorů.

Komentáře jsou uzavřeny.