Search
Close this search box.

Braňte se únavě a bolesti svalů

Zdroj: Freepik.com

Kyselina mléčná – laktát je běžnou součástí mléka, mléčných výrobků a mnohé kosmetiky. Přirozeně v lidském těle vzniká při rozkladu glukózy ve svalech. Při zvýšené fyzické námaze je glukóza hlavním zdrojem energie pro těžce pracující svalstvo, tím pádem při sportu nestíháme kyselinu mléčnou dostatečně odvádět. Vznikají krystalky této látky způsobující únavu svalů, bolest až křeče, které přicházejí zejména po pohybu. Co použít na bolest svalů a jak se bránit únavě svalů?

Je dobré se po zvýšeném fyzickém výkonu ještě protáhnout, procvičit, poklusávat a chodit. Pokud po náročném fyzickém výkonu hned zalehneme, je zde zvýšené riziko bolesti. Také je příjemné tělo promasírovat, alespoň nejvíce zatěžované partie, aby se řádně prokrvily.

V případě, že vaše svaly trpí a pociťujete zvýšenou únavu, doporučujeme koupelové soli pro uvolnění svalstva i bolesti. Bioinformační koupelová sůl Biotermal obsahuje termální vodu vřídla Podhájska, ta se pyšní vysokým obsahem minerálních látek, které mají zklidňující efekt na unavené svaly. Často se využívá i při kloubních potížích, bolestech páteře i poúrazových stavech. Koupel uleví od bolesti a dodá svalům novou energii.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám