Search
Close this search box.

6 projevů, že se málo hýbete

Zdroj: Freepik.com

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, zvyšuje fyzickou kondici a udržuje člověka v psychické pohodě. Jak poznat, že ho máte nedostatek a na které projevy si dávat pozor? Ne nadarmo se říká „pohybem ke zdraví“, jak na to? To si povíme v následujícím článku.

Proč se hýbat?

Tělesná aktivita blahodárně přispívá ke zlepšení imunity a kardiovaskulárního systému, okysličování a regeneraci mozku, zvyšuje pevnost a pružnost svalových vláken a má pozitivní vliv na kapacitu plic. Nehledě na to, že nás udržuje v dobrém psychickém stavu, nepropadáme depresím, stresu a špatné náladě.

Bolest zad

Díky pohybu zapojujete všechny svaly v těle. Pokud ho však nemáte dostatek, svaly ochabnou a ztratí svou funkci. Často se zkrátí nebo ztuhnou, což má za následek bolest kloubů a zad. Ochablé zádové svaly totiž neudrží tělo tak, jak by měly, a proto dochází k nerovnoměrnému držení páteře. Tímto problémem trpí zejména lidé v sedavém zaměstnání. Pro léčbu bolavých zad zapojte pravidelnou pohybovou aktivitu, úpravu sedu a cviky, při nichž pocítíte úlevu od bolesti.

Dechové obtíže

Jestliže po několika schodech nemůžete popadnout dech, je něco špatně. Pravidelným tréninkem zvětšíte svou vitální kapacitu a dechový objem, nebudete mít tak pocit, že vám brzo vyskočí plíce.

Náladovost

Fyzická aktivita podporuje uvolňování endorfinů v těle, což snižuje stres a navozuje pocit štěstí, radosti a spokojenosti. Lidé, kteří neprovozují žádný sport, jsou proto mnohem náchylnější ke vzniku psychických problémů. Triků na to, jak si udržet dobrou náladu je mnohem více, zjistěte jak si přirozeně zvýšit hladinu serotinu v těle a udržujte se fit a v dobré náladě.

Zdroj: Freepik.com

Obezita

Cvičení zvyšuje energetický výdej, snižuje chuť na tučná jídla a je prospěšné pro lidské zdraví. Lidé trpící obezitou mají nedostatek pohybu, přibírají na váze, zhoršuje se jim pleť a často trpí zdravotními problémy. Obezita je považovaná za nemoc a hrozní při ní vznik cukrovky a chorob srdce, artróza kloubů, nemoc žlučníku nebo vysoký krevní tlak.

Přejídání

Řada lidí se v kombinaci s nedostatkem pohybu dlouhodobě přejídá nezdravými potravinami. Chuť k jídlu může umocňovat nedostatek spánku, který je příčinou změny hormonální aktivity. Když máme hlad, sáhneme po pochutině, kterou máme nejblíže, nejčastěji to jsou sladkosti.

Nadměrná únava

Cítíte se neustále vyčerpaně, unaveně a z práce si rovnou jdete lehnout na gauč? To je signál, že se něco děje. Zapojte do každodenního života cvičení. To vám při pravidelném režimu dodá energii a vy se budete cítit mnohem lépe.

Sdílet na Facebooku

Audiron

Další zajímavé články

Tělo a kondice

Jak se dostat do formy po porodu

Porod je jedinečným a krásným zážitkem, který přináší radost, ale také změny na vašem těle. Po příchodu nového člena rodiny se mnoho

Tělo a kondice

5 tipů, jak zatočit se špatnou kondicí

Špatná kondice může ovlivnit náš každodenní život a bránit nám v plném využití našeho potenciálu. Ale nezoufejte! Existuje několik tipů, které vám